Artykuł sponsorowany

Na czym polega transport niskopodwoziowy w firmie Spectrans?

Na czym polega transport niskopodwoziowy w firmie Spectrans?
Przewóz maszyn budowlanych lub rolniczych drogami publicznymi jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Wymaga nie tylko uzyskania specjalnych pozwoleń, lecz także zastosowania odpowiedniego sprzętu. W transporcie pomogą z pewnością naczepy niskopodwoziowe, których zastosowanie oferuje ma firma Spectrans z Zielonej Góry. Czy, charakteryzują się takie naczepy i na czym polega transport ponadnormatywny?

Co to jest transport niskopodwoziowy?

Transport niskopodwoziowy polega na przewozie za pomocą przyczepy niskopodwoziowej różnego rodzaju maszyn budowlanych i rolniczych. Przewożone mogą być między innymi: koparki, traktory, spychacze, dźwigi, wywrotki, podnośniki i ciężarówki. Transport niskopodwoziowy jest uregulowany zapisami prawnymi, a na przewożenie ładunku ponadgabarytowego potrzebne są specjalne zezwolenia. Uzyskuje się je po złożeniu odpowiedniej dokumentacji zawierającej między innymi ekspertyzę mostową. Transport ponadnormatywny wymaga specjalnej logistyki obejmującej dokładną trasę przejazdu, która może być utrudniona występowaniem rond, krawężników, mostów, wiaduktów i ciasnych skrzyżowań. Transportem niskopodwoziowym zajmuje się firma Spectrans z Zielonej Góry koło Łodzi. W ofercie firmy znajdują się także naprawy warsztatowe i transport platformami.

Jakie wymogi spełnia naczepa niskopodwoziowa?

Do transportu niskopodwoziowego stosuje się specjalną naczepę. Musi być wyposażona między innymi w: odciągi łańcuchowe, pasy ściągające, napinacze śrubowe i z hakami, listwy kotwiczne, drążki rozporowe i punkty mocujące. Poza tym naczepa niskopodwoziowa musi posiadać koła o mniejszej średnicy niż ta, która jest w pojeździe ciągnącym, jej pokład musi być dostosowany do przewożenia obciążeń punktowych, a część pokładu jest umieszczona niżej niż górne krawędzie naczepy. Niektóre naczepy niskopodwoziowe są w stanie przetransportować ładunki o wadze kilkunastu tysięcy ton. Dodatkowo przyczepa niskopodwoziowa powinna być wyposażona w niezbędne oświetlenie i oznaczenia, służyć do transportu jednej lub kilku maszyn jednocześnie oraz być odpowiednia do transportu ciężarówek, TIR-ów i samochodów dostawczych.

Rodzaje naczep niskopodwoziowych

Wyróżnia się dwa rodzaje naczep niskopodwoziowych: semi i tiefbet. Transport takimi typami naczep oferuje firma Spectrans z Zielonej Góry w województwie łódzkim. Naczepa semi charakteryzuje się płaską powierzchnią, która można wydłużyć i poszerzyć. Jest wyposażona w hydraulicznie opuszczane najazdy, które umożliwiają załadunek i rozładunek. Posiada najczęściej trzy osie z podwójnym zestawem kół, ale spotykane są także naczepy nawet z dziesięcioma osiami. Z kolei naczepy typu tiefbet mają zagłębiony pokład ładunkowy, który świetnie się sprawdza do przewożenia na przykład koparek, traktorów, kombajnów lub spycharek. Ten rodzaj naczepy posiada przeważnie dwie, trzy lub cztery osie.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz