Materiał Partnera

Na czym polega transport dzieł sztuki?

Na czym polega transport dzieł sztuki?

Transport dzieł sztuki to wymagająca usługa, która powinna być przeprowadzona przez doświadczoną firmę logistyczno-transportową. Tego typu firma powinna posiadać flotę specjalistycznych samochodów wyposażoną m.in. w sztywną zabudową kontenerową i izotermiczną. O czym jeszcze należy pamiętać decydując się na transport antyków, obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki?

Jak wygląda profesjonalny transport dzieł sztuki?

Profesjonalny transport dzieł sztuki nie może odbyć się bez odpowiednio wyposażonych i przystosowanych samochodów. Obrazy, rzeźby oraz inne eksponaty wymagają specjalnych warunków, dlatego też firma trudniąca się tym, musi być wyposażona w odpowiednią flotę pojazdów. Najlepiej sprawdzają się samochody ze sztywną zabudową, która tworzy odpowiednią przestrzeń dla przewożonych przedmiotów. Transport dzieł sztuki wymaga by pojazdy posiadały specjalne uchwyty i pasy do mocowania, które zapewnią brak jakiejkolwiek ruchomości eksponatów. Ponadto, należy podkreślić, że tego typu przyjazdy wymagają także zapewnienia stabilnych warunków – dzieła sztuki musza przebywać w stabilnych warunkach, które zapewniają pojazdy z klimatyzacją. Warto także podkreślić, że tego typu transport objęty jest zawsze polisą ubezpieczeniową. Profesjonalne firmy przewożące dzieła sztuki świadczą także usługi profesjonalnej ochrony licencjonowanych agencji, co sprawia, że transport dzieł sztuki jest w pełni bezpieczny w Polsce, jak i za granicą.

O czym jeszcze należy pamiętać przewożąc obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki?

Wybrana firma transportowa powinna mieć duże doświadczenie w przewozie dzieł sztuki. Tylko wtedy ma się pewność, że zachowa wszelkie środki ostrożności i tym samym przedmioty zostaną bez szwanku przetransportowane z jednego do drugiego miejsca – podkreśla specjalista z firmy Autotransport z Gdańska.

Należy także zwrócić uwagę na to, czy firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Tylko profesjonalny personel będzie potrafił poradzić sobie z nietypowymi zleceniami, jakimi niewątpliwie jest przewóz dzieł sztuki. Dodatkowo, należy upewnić się, że zatrudniani pracownicy posiadają zaświadczenia o niekaralności, co będzie gwarancją, że są osobami godnymi zaufania. Decydując się na konkretną firmę logistyczno-transportową, warto także dowiedzieć się dokładnie, co obejmuje usługa. Transport obrazów, rzeźb i innych eksponatów powinien polegać nie tylko na przewozie konkretnych przedmiotów, ale także na zniesieniu i wniesieniu ich do miejsca docelowego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz