Artykuł sponsorowany

Na czym polega specyfika kontenerów modułowych?

Na czym polega specyfika kontenerów modułowych?

Kontenery modułowe są odpowiedzią na Twoje potrzeby zawsze wtedy, gdy potrzebujesz tymczasowej siedziby biura, pokoju socjalnego, punktu gastronomicznego i innych, a w danej lokalizacji nie ma warunków lokalowych. Oferowane są na wynajem lub na sprzedaż, często z transportem i rozładunkiem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat specyfiki budownictwa modułowego i sprawdzić, czy kontenery modułowe są rozwiązaniem Twojego problemu, zapraszamy do lektury.

Zastosowanie kontenerów modułowych

Ekspert z firmy Kontener Serwis ze Szczecina mówi:

Budownictwo modułowe powstało w odpowiedzi na potrzeby wielu branż m.in.: budownictwa, ochrony, punktów usługowych i gastronomicznych, czy logistyki. Kontenery zbudowane są z blachy,  więc są lekkie i tym samym łatwe w transporcie.

Kontenery modułowe występują w kilku wariantach, dzięki czemu znajdują różne zastosowania. Mogą tworzyć pomieszczenia dla ludzi, wówczas wyposażone są w okna, które zapewniają dostęp naturalnego światła i świeżego powietrza. Kontenery do magazynowania pozbawione są okien, ale mają wzmocnione zamknięcia, aby lepiej zabezpieczyć przechowywane materiały.

Specyfika kontenerów modułowych pozwala stawiać je pojedynczo lub łączyć w kompleksowe budynki. Dostępne są na wynajem lub sprzedaż. Od Ciebie zależy, z ilu kontenerów i w jakiej formie skorzystasz. Dla przykładu, jeżeli prowadzisz firmę budowlaną i Twoja ekipa rozsiana jest po całej Polsce, być może lepszy będzie wynajem kontenerów od firm, które obsługują w tym zakresie konkretne województwo. To na niej spocznie transport i rozładunek, część procesu logistycznego spadnie z Twoich barków.

Rodzaje kontenerów modułowych

Oferta kontenerów modułowych jest rozbudowana tak, aby sprostać wymaganiom klientów. Poniżej charakterystyka wybranych kontenerów na przykładzie oferty firmy Kontener Serwis obsługującej województwo zachodniopomorskie:

  • Kontenery biurowe – jedne z częściej spotykanych na budowach. Mogą stanowić tymczasową siedzibę kierownika budowy lub punkt handlowy deweloperów, którzy zajmują się sprzedażą nowo powstających mieszkań.
  • Kontenery magazynowe – dostępne są w dwóch rozmiarach. Wytrzymałe, mogą służyć zarówno do stacjonarnego przechowywania, jak i transportu.
  • Kontenery sanitarne – mogą służyć za toalety przy sezonowych punktach gastronomicznych lub na budowie. W całości wykonane z blachy, ale wewnętrzne ściany wyłożone są płytami wiórowymi. Pomieszczenie wyposażone w sanitariaty, instalację wodną i kanalizacyjną.
  • Kontenery socjalne – potrzebne wszędzie tam, gdzie są pracownicy. Wnętrze wykonane tak, że przypomina pomieszczenie stacjonarnego budynku, co tworzy komfortowe warunki do przyrządzenia posiłku, zmiany odzieży czy odpoczynku w czasie przerwy.

Są jeszcze inne rodzaje kontenerów. Wszystkie można łączyć w kompleksy, co umożliwia stworzenie mobilnego miejsca pracy nawet dla kilkudziesięciu osób. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontenery postawić na stałe. Na pewno koszty będą niższe niż wynajem budynku lub jego budowa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz