Artykuł sponsorowany

Na czym polega rozpoznanie i ocena zanieczyszczenia gleby oraz wody podziemnej?

Na czym polega rozpoznanie i ocena zanieczyszczenia gleby oraz wody podziemnej?

Losy Ziemi nie powinny być nam obojętne – w końcu to miejsce, w którym żyjemy i to, w jakim stanie zostawimy je dla innych pokoleń, zależy przede wszystkim od naszych poczynań. Nic dziwnego, że stale rośnie świadomość związana z troską o naturę, ekologię, dobro naszej planety. Coraz więcej osób segreguje odpady, a zamiast samochodu wybiera rower. Jak możemy zadbać o zanieczyszczoną glebę oraz wodę podziemną? Gdzie szukać profesjonalnej pomocy? Podpowiadamy.

Ochrona środowiska ma na celu naprawę szkód wyrządzonych naturze. Do jej zadań należy także dążenie do zminimalizowania ryzyka powstawania kolejnych strat. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i to my odpowiadamy za wiele poważnych skażeń wody i gleby. Ich usunięcie nie jest proste i wymaga interwencji wyspecjalizowanej firmy. Jak wyglądają prace związane z rozpoznaniem i oceną zanieczyszczenia gleby oraz wody?

Profesjonalna ocena skażenia środowiska

Zanim rozpoczną się prace mające na celu oczyszczenie gleby oraz wody, należy starannie ocenić stan wody czy gleby. Do wykonania szczegółowej analizy trzeba zastosować sondy badawcze, badania atmogeochemiczne oraz analizy geofizyczne i laboratoryjne. Użycie otworów bądź sond badawczych pozwala na zapoznanie się z profilem geologicznym oraz pobranie próbek wód i gruntów do dalszej analizy. Badania atmogeochemiczne natomiast są doskonałym sposobem na określenie zasięgu skażenia środowiska chemikaliami i substancjami ropopochodnymi. W tej metodzie niezwykle istotne znaczenie ma zastosowany sprzęt, który powinien być wyjątkowo precyzyjny. Wysokiej klasy urządzeniami dysponuje firma Dekonta, która ma biuro w Warszawie i w Kielcach. Firma zajmuje się nie tylko rozpoznaniem i oceną skali zanieczyszczenia, ale także monitoringiem środowiska, remediacją, sporządzaniem raportów i wieloma innymi pracami, które mają na celu poprawę stanu otaczającej nas natury.

Największe zagrożenia

Niestety, większość skażeń przyrody to efekt działań człowieka. Największym przeciwnikiem ziemi i wody są zanieczyszczenia ropopochodne. Ich wyeliminowanie nie jest proste, ale możliwe dzięki kompleksowej remediacji (dekontaminacji). Jej zadaniem jest uwolnienie środowiska od szkodliwych substancji takich jak chemikalia, materiały radioaktywne oraz czynniki biologiczne. Pamiętajmy, że zanieczyszczenia ropopochodne zagrażają nie tylko przyrodzie, ale także naszemu życiu i zdrowiu. Aby uchronić się przed ich wpływem, należy przeprowadzić remediację gruntu. Warto powierzyć ją zaufanej i doświadczonej firmie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz