Artykuł sponsorowany

Na czym polega regeneracja szczotek technicznych?

Na czym polega regeneracja szczotek technicznych?

Szczotki znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach działalności. Te najpopularniejsze służą do zamiatania i szorowania, ale są również takie, które wykorzystuje się do innych celów. Szczotkami można wyczesywać i zdrapywać. Można też stosować je do matowania i nadawania chropowatości powierzchni oraz wykonywania wielu innych prac. Kiedy ulegną zniszczeniu, poddaje się je regeneracji. Na czym ona polega?

Szczotki techniczne – czym są i do czego służą?

Potoczne wyjaśnienie pojęcia szczotki zna nawet małe dzieckoAC, dlatego nie trzeba opisywać, czym jest ów przedmiot. Znacznie więcej problemu sprawiłoby laikowi wytłumaczenie, jaką szczotkę nazywa się techniczną. Te specyficzne produkty w zasadzie nie różnią się od tych zwykłych zasadniczą budową – również składają się z uchwytu i włosia. Większość szczotek, bez względu na kształty, ma również runo mocowane podobną metodą przewlekania pęków plastikowych linek, drucików czy innego materiału. Różnice pojawiają się dopiero 

w kontekście przeznaczenia produktów. Ma na to wpływ wiele czynników, począwszy od oczekiwanej wytrzymałości podczas codziennej, intensywnej eksploatacji, a skończywszy na kształcie uchwytu – np. mocowanego we wnętrzu konkretnego urządzenia sprzątającego. Szczotki techniczne, które oferuje firma F.H.U. D.S. Sales, w przeciwieństwie do tradycyjnych zmiotek domowych, są przeznaczone do wielu typów urządzeń sprzątających. Z tego powodu mają budowę listwową, talerzową, walcową, wieńcową lub inną. Taka konstrukcja umożliwia ich mocowanie w uchwycie przemysłowej maszyny sprzątającej, zamiatarki czy szorowarki do kostki brukowej.

Inną cechą szczotek technicznych jest ich wysoka wytrzymałość. Czyszczenie bruku czy sprzątanie hali przemysłowej to zadania, które poddają takie produkty solidnej próbie.

Regeneracja szczotek technicznych i jej korzyści

Urządzenia przemysłowe, również te do sprzątania, zazwyczaj są kosztowne. Dlatego w interesie właściciela firmy jest jak najdłuższe utrzymanie ich w pełniej sprawności. Niestety niektóre elementy takich urządzeń ulegają szybkiemu zniszczeniu. Są nimi również szczotki techniczne. Częsta wymiana i zakup nowych elementów wymiennych wiążą się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi maszyny. Aby je zmniejszyć, można poddać szczotki techniczne profesjonalnej regeneracji. Proces przywracania sprawności obejmuje cztery etapy:

  • ocenę stanu szczotki, a w szczególności przydatność jej korpusu,
  • oczyszczenie korpusu z pozostałego włosia i brudu pozostałego po okresie eksploatacji,
  • zabezpieczenie powierzchni korpusu,
  • ponowne nabicie włosiem.

Po regeneracji szczotka techniczna zyskuje cechy identyczne z nowym produktem. Jest jednak tańsza i doskonale pasuje do maszyny, w której wcześniej była zamontowana. Dzięki regeneracji można obniżyć koszty eksploatacji urządzenia nawet o 25%. Nie ma również ryzyka, że nowy produkt nie będzie idealnie kompatybilny z maszyną.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz