Artykuł sponsorowany

Na czym polega profesjonalny serwis basenów?

Na czym polega profesjonalny serwis basenów?

Nie da się ukryć, że basen to nie lada atrakcja dla wszystkich, którzy są rozkochani w wodnym żywiole. Aby jednak zapewniał on rozrywkę w sposób nieprzerwany, należy zadbać o profesjonalną kontrolę technologii. Dlatego też chcąc mieć pewność, że basen funkcjonuje, jak należy, warto regularnie wzywać serwis, który z dużą dokładnością sprawdzi całą instalację i usunie ewentualne problemy.

Kłopotliwy basen

Basen stawowi niezwykle popularną formę rekreacji aktywnej i pasywnej. Dlatego też decydują się na niego nie tylko właściciele hoteli czy ośrodków wypoczynkowych, którzy traktują go jako swego rodzaju wabik na klientów. Wodna atrakcja jest też coraz bardziej pożądana na prywatnych posesjach, pozwalając podkreślić prestiż danego obiektu. Nic nam jednak po basenie wykonanym z najwyższej jakości materiałów i naszpikowanym nowinkami technicznymi, gdy nie zadbamy odpowiednio o jego sprawność. Aby uniknąć kosztownych awarii, warto zatem regularnie korzystać z usług serwisowych, dzięki którym w porę wykryjemy wszelkie nieprawidłowości.  Nasza zapobiegliwość  w wielu przypadkach daje szansę uniknąć eskalacji problemu, zatem kwestii tej nie wolno bagatelizować. Rzecz jasna serwisowanie basenów, ich naprawę, konserwację czy modernizację należy powierzyć tylko osobom dysponującym właściwymi kwalifikacjami i doświadczeniem. Takich też znajdziemy w firmie Aqualine, specjalizującej się w projektowaniu oraz budowie stacji uzdatniających wodę. Satysfakcja gwarantowana!

Czysta woda to podstawa

Lista czynności, jakie można podjąć w ramach serwisowania basenów jest naprawdę długa. Awarii mogą bowiem ulec, chociażby pompy filtrujące zanieczyszczenia bądź urządzenia kontrolno-pomiarowe. Dokładne sprawdzenie instalacji jest niezbędne dla zachowania samego bezpieczeństwa zbiornika oraz komfortu jego użytkowania  bez względu na to, czy ma on charakter publiczny, czy prywatny. Warto nadmienić, iż w zakres serwisowana wchodzą również zabiegi mające na celu uzdatnianie wody i zapewnienie jej odpowiedniego poziomu pH, którego odchylenie skutkuje podrażnieniem spojówek lub skóry. O znaczeniu czystości cieczy najlepiej świadczą przepisy prawne obligujące właścicieli publicznych basenów do systematycznego rejestrowania pomiarów jakości wody.

Jeśli chodzi o zabiegi uzdatniające, to specjaliści stosują kilka metod. Chociaż tego typu procesy kojarzą się dla wielu z nas wyłącznie z użyciem środków na bazie chloru, w rzeczywistości wachlarz możliwości jest znacznie szerszy. Żadnych efektów ubocznych nie powoduje przykładowo bezzapachowy ozon skutecznie likwidujący bakterie i wirusy. Popularny sposób wspomagania dezynfekcji stanowi także dezynfekcja za pomocą lamp emitujących promieniowanie UV. Z kolei w sytuacjach, kiedy małe cząstki nie są wychwycone przez filtry, prowadząc do zmętnienia wody oraz rozwoju mikroorganizmów, stosuje się tzw. koagulację. Proces ten polega w dużym uproszczeniu na zlepianiu cząsteczek w większe struktury, dzięki czemu nie wracają one z filtra z powrotem do basenu. Za najbardziej efektywne środki koagulacyjne uznaje się występujące w postaci płynnej lub półpłynnej związki żelaza i glinu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz