Materiał Partnera

Na czym polega profesjonalna regeneracja silnika?

Na czym polega profesjonalna regeneracja silnika?

W miarę przejechanych kilometrów, a także poziomu eksploatacji – np. agresywna jazda, starszy model pojazdu – nasz silnik samochodu ulega znacznemu zniszczeniu. Różne jego podzespoły ulegają awariom, które są coraz droższe w naprawach. Aby tego uniknąć, lub tym bardziej nie narazić się na olbrzymi koszt wymiany silnika na nowy, warto przeprowadzać jego regularne regeneracje. Na czym one polegają i kto je przeprowadza? Tego dowiesz się razem z nami.

Regeneracja silnika w pigułce

Proces regeneracji silnika jest bardzo złożony i zależy od indywidualnego stanu danego podzespołu. Nigdy zatem cała procedura i zakres prac nie wyglądają tam samo. Jeśli mowa jednak o najpopularniejszych działaniach w zakresie regeneracji, należy przede wszystkim wyróżnić takie prace serwisowe, jak wymiana zaworów, prowadnic, gniazd zaworowych, czy też uszczelnień. W osobnych procesach regenerowane są również pompowtryski, co szczególnie ważne jest w przypadku wtryskiwaczy dieslowych w układach Common Rail. Zapomnieć nie można również o wymianie tłoków lub naprawie korbowodów. Wielokrotnie ważnym działaniem jest szlifowanie wału korbowego, czy wykonanie honowania tulei cylindrów. Nie bez znaczenia są również paski lub łańcuchy rozrządu wraz z całymi swoimi zestawami. Je bezsprzecznie należy wymieniać co 80-150 tysięcy przejechanych kilometrów, w zależności o typu, marki i modelu auta!

Kupno nowego silnika? Remont? A może pomoc ASO?

W przypadku znacznego uszkodzenia silnika mamy kilka możliwości, co do jego reperacji. Pierwsze, najdroższe rozwiązanie to kupno nowego silnika. Na taki krok decydują się jednak nieliczni, których jednostka napędowa uległa mechanicznemu uszkodzeniu, np. przy wypadku lub stłuczki. W innych przypadkach zawsze właściciel pojazdu będzie wybierał opcję remontu. Taka wersja jest najbardziej opłacalna finansowo, a w przypadku regularnych regeneracji nie pozwoli nam na odczucie znacznych strat finansowych. Czy jednak nie lepiej zamiast remontu w profesjonalnym serwisie, udać się do Autoryzowanej Stacji Obsługi danego producenta/marki? Odpowiedź brzmi nie! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że bezpłatne, serwisowe naprawy dotyczą tylko klientów mieszczących się w czasie gwarancji i to w sytuacjach, kiedy usterka wystąpiła z domniemanego błędu konstrukcyjnego silnika. Uszkodzenia eksploatacyjne, a tym bardziej mechaniczne, nie wchodzą zatem w grę! Gdzie zatem szukać profesjonalnej pomocy? Wybierz zakład napraw silników MOTOCOMPLEX, który zajmuje się naprawą pojazdów marki VOLKWAGEN. Firma poradzi sobie z awariami zarówno uznawanych za bezproblemowe silniki 1.9 TDI, jak i bardzo awaryjnych wersji 2.0 TDI PD. 

Opracowanie:
Kolnica 27C
tel. 797 131 011
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz