Materiał Partnera

Na czym polega polerowanie wibracyjne?

Na czym polega polerowanie wibracyjne?

Polerowanie wibracyjne to metoda, która pozwala przywrócić felgom wysoki połysk, zarówno praktycznie nowym, jak i tym używanym od wielu lat. Służą do tego celu specjalne zestawy do polerowania, które gwarantują powtarzalność i całkowitą niezawodność procesu technologicznego. Jak dokładnie wygląda ta metoda oraz kiedy jest ona szczególnie przydatna? Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury.

Na czym polega polerowanie wibracyjne?

Metoda ta, zwana również obróbką wibrościerną, to jeden z najlepszych sposobów na oczyszczenie powierzchni felg. Polega ona na wykorzystaniu wibracji w przygotowanym do tego celu urządzeniu, w którym znajdują się ścierne ziarna mające oczyścić daną powierzchnię i przywrócić jej estetyczny wygląd.

Jakie są poszczególne etapy obróbki wibrościernej?

Metoda ta rozpoczyna się od usunięcia starej, zniszczonej powłoki lakierniczej za pomocą dokładnego szlifowania. Jest to etap najbardziej czasochłonny dla wykonujących go fachowców, podczas którego trzeba użyć odpowiednich preparatów chemicznych wspomagających cały proces. Drugi krok to tzw. dogładzanie przy użyciu drobnoziarnistych kształtek i ponownie przeznaczonej stricte do tego celu chemii. Ostatni etap to natomiast samo polerowanie z użyciem porcelanowych kulek eliminujących wszelkie, nawet najmniejsze nierówności.

Jakie są zalety polerowania wibracyjnego?

Metoda polerowania wibracyjnego, którą stosujemy również w naszej firmie, ma szereg korzyści. Jedną z nich jest duża efektywność całego procesu, dzięki czemu oddając felgi do renowacji można być pewnym, że wrócą w doskonałym stanie wizualnym. Kolejnym atutem jest precyzja, bowiem obróbka wibrościerna pozwala na dotarcie nawet do najmniejszych elementów, dzięki czemu wypolerowane są nawet najgłębsze zakamarki felgi, także tej o bardziej skomplikowanym kształcie. Dla klienta dużą zaletą jest również trwałość tego procesu, gdyż używane są podczas niego środki chemiczne, które przedłużają finalny efekt.

Czy polerowanie wibrościerne jest drogie?

Biorąc pod uwagę efekt finalny, zdecydowanie jest to metoda gwarantująca najlepszy stosunek jakości do ceny spośród dostępnych na rynku. Oczywiście, aby móc liczyć na profesjonalizm, zadanie wykonania należy zlecić wyspecjalizowanym przedsiębiorstwom takim jak firma ŁukMar z woj. mazowieckiego, która dodatkowo zajmuje się polerowaniem aluminium, piaskowaniem, usuwaniem lakieru, a także usługami spawalniczymi. Jeśli chcesz mieć pewność co do jakości, skontaktuj się z właśnie z nią.

Opracowanie:
Jawor Solecki 50
tel. 509 540 936
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz