Materiał Partnera

Na czym polega piaskowanie zębów i jakie daje efekty?

Na czym polega piaskowanie zębów i jakie daje efekty?

O piękny uśmiech powinniśmy dbać każdego dnia. Jednak, aby zadbać o zdrowie zębów nie wystarczy tylko zwykłe codzienne ich mycie. Warto również raz na jakiś czas wykonać dodatkowe zabiegi stomatologiczne. Jednym z nich jest piaskowanie, czyli usunięcie kamienia i osadu nazębnego, a także przebarwień za pomocą specjalistycznych narzędzi. Poniżej przedstawiamy na czym dokładnie polega piaskowanie.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów przeprowadza stomatolog lub higienistka. Jego głównym zadaniem jest oczyszczenie zębów z płytki nazębnej. Płytka nazębna, nazywana również płytką bakteryjną, to osad powstały z resztek pokarmowych, płynów i śliny. Zazwyczaj pojawia się na zębach w ciągu 4-12 godzin od mycia zębów. Jeśli osad pojawia się bardzo często, z czasem zamienia się w twardy kamień nazębny, który może usunąć tylko dentysta.

Aby oczyścić płytkę nazębną, stomatolog korzysta z piaskarki stomatologicznej. Środkiem czyszczącym jest piasek stomatologiczny, którego niewielkie rozmiary i odpowiednia struktura umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Przeciwwskazania do piaskowania

Jak wiele zabiegów, tak i piaskowanie ma pewne przeciwwskazania. Należą do nich między innymi stany zapalne dziąseł i jamy ustnej, rany w błonie śluzowej jamy ustnej, wrzody żołądka i innych narządów układu pokarmowego. Jeśli doświadczasz którejść z tych dolegliwości, piaskowanie możesz wykonać dopiero po jej wyleczeniu. Istnieje jeszcze jedno przeciwwskazanie - jest nim alergia na składniki używane do piaskowania.

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu?

Wiemy już, że piaskowanie zębów znakomicie oczyszcza płytkę nazbędną i tym samym minimalizuje ryzyko powstania próchnicy i zapalenia dziąseł. Warto jeszcze dodać, że jest to zabieg bezpieczny i bezbolesny. Choć piaskowanie okresowo przyda się każdemu z nas, to jednak najwięcej na zabiegu skorzystają osoby szczególnie narażone na powstawanie płytki nazębnej, tj.: palacze, osoby, które piją dużo herbaty (zielonej, czarnej), a także kawy i wina, osoby, które mają zęby “nachodzące” na siebie (wtedy nawet przy najszczerszych chęciach codzienna higiena jest utrudniona).

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Piaskowanie wykonuje każdy gabinet stomatologiczny. Jeśli jednak planujesz wykonać zabieg, wybierz do tego dobry i sprawdzony gabinet, taki jak Multident NZOZ z Opola. Gabinet działa od 2000 roku, a od tego czasu zdążył zdobyć szerokie grono zadowolonych klientów. Oprócz standardowych zabiegów stomatologicznych znajdziemy tu również inne usługi: periodontologia (leczenie paradontozy), protetyka, chirurgia i implantologia, medycyna estetyczna twarzy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz