Materiał Partnera

Na czym polega piaskowanie metali i kiedy się je wykonuje?

Na czym polega piaskowanie metali i kiedy się je wykonuje?
Dokładne czyszczenie metalowej powierzchni lub nadawanie jej określonego kształtu można zrealizować w sposób profesjonalny za pomocą piaskowania. Możliwość zastosowania różnych materiałów do jego wykonania sprawia, że jest to metoda sprawdzająca się np. przy czyszczeniu stalowych lub aluminiowych elementów, ale nie tylko. Kiedy dokładnie wykonuje się ich piaskowanie i na czym dokładnie ono polega?

Elementy precyzyjnie wyczyszczone

W procesach produkcyjnych wyrobów metalowych na ich powierzchni pozostają liczne zanieczyszczenia. Bardzo często są one mikroskopijnych rozmiarów, co w połączeniu z mocnym przyleganiem do podłoża sprawia, że nie są one łatwe do usunięcia. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się piaskowanie metali. Usługa ta polega na zastosowaniu wybranych materiałów ściernych, które pod odpowiednim ciśnieniem trafiają na powierzchnię metalowego elementu, oczyszczając go bardzo dokładnie.

Najczęściej do piaskowania używa się rozdrobnionego piasku i szkła, które także są uprzednio poddane precyzyjnemu wyczyszczeniu. Takie działanie jest konieczne ze względu na spore ciśnienie robocze – zastosowanie niewłaściwego materiału ściernego spowodowałoby uszkodzenie powierzchni. W sposób profesjonalny piaskowanie metali wykonuje Firma Usługowo-Handlowa SOS, która w tym zakresie gwarantuje wysoką jakość i użycie właściwego ścierniwa. Warto przy tym pamiętać, że wykorzystanie mineralnego materiału daje możliwość oczyszczenia nawet elementów wykonanych ze stali kwasoodpornej czy metali nieżelaznych. Kiedy dokładnie przeprowadza się piaskowanie metali?

Oczyszczanie i nie tylko

Piaskowanie metali to czynność, której głównym zadaniem jest oczyszczenie powierzchni z wszelkich zanieczyszczeń. Pozwala to uzyskać pożądaną strukturę, której parametry są uzależnione od zastosowanego ścierniwa. Dzięki temu można m.in. przygotować elementy do malowania, uzyskując szorstkość zapewniającą odpowiednią przyczepność powłoki malarskiej. Piaskowanie metali może być też wykorzystane do usunięcia zalegających farb i lakierów. Metoda ta sprawdza się świetnie również przy polerowaniu i wygładzaniu.

Za pomocą piaskowania można zatem zarówno usunąć wszelkie zanieczyszczenia z metalowych elementów, jak i przygotować je do dalszego wykończenia, a tym samym wpłynąć pozytywnie na ich estetykę. Należy przy tym pamiętać o wyborze odpowiedniego typu piaskowania: usługa ta może być bowiem zrealizowana na kilka sposobów. Czyszczenie strumieniowo-ścierne oferowane w kilku klasach sprawdzi się do konkretnych wyrobów metalowych, gwarantując satysfakcjonujące rezultaty piaskowania.

Opracowanie:
Powidzko 43
tel. 724 135 872
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz