Materiał Partnera

Na czym polega pedicure biologiczny?

Na czym polega pedicure biologiczny?

Odpowiedna pielęgnacja stóp powinna być naszym nawykiem niezależnie od pory roku, nie tylko wtedy, gdy chcemy ubrać wymarzone, letnie buty. Sposobów na piękne stopy jest wiele, a jednym z nich jest pedicure biologiczny, wykonywany w gabinetach podologicznych przez doświadczone kosmetyczki. Na czym on polega i jakie są jego główne atuty? Zapraszamy do lektury.

Czym jest pedicure biologiczny?

Pedicure biologiczny to pielęgnacyjny zabieg na stopy, który jest alternatywą dla zwykłego pedicure kosmetycznego. Charakteryzuje się brakiem wykorzystania metalowych narzędzi takich jak kosmetyczna frezarka oraz cążki, dzięki czemu jest zdecydowanie bardziej delikatny i mniej inwazyjny.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg biologicznego pedicure?

Metoda ta rozpoczyna się on zmiękczenia skóry na stopach, które moczone są w relaksującej, ciepłej kąpieli wodnej. Po tym do pracy przechodzi kosmetyczka, usuwająca skórki oraz zgrubiały naskórek za pomocą delikatnego patyczka wykonanego z drewna. Następny krok to piłowanie pilnikiem z papieru, dzięki czemu paznokcie przybierają pożądanego kształtu. Podolog podczas pedicure biologicznego przywiązuje również ogromną uwagę do pielęgnacji skóry na piętach, która jest szczególnie podatna na pękanie, jeśli nie jest odpowiednio nawilżona. Aby temu przeciwdziałać, nakładany jest bogaty i silnie odżywczy kosmetyk, który powinien dobrze wniknąć w skórę na stopach czemu sprzyja relaksujący masaż. Ostatni etap obejmuje malowanie paznokci na wybrany przez klientkę kolor.

Dla kogo polecany jest pedicure biologiczny?

Jak przyznaje Katarzyna Olak prowadząca salon podologiczno-kosmetyczny Szmaragd w Skierniewicach, pedicure biologiczny polecany jest przede wszystkim dla osób z cerą słabo odżywioną, borykających się z delikatną skórą na stopach podatną na uszkodzenia mechaniczne. Istnieją także pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to m.in. świeże blizny i otwarte rany, choroby bakteryjne i grzybicze, a także stany zapalne. Jeśli jednak nie ma przeszkód do jego przeprowadzenia, peeling biologiczny można przeprowadzać w odstępach co 3-4 tygodnie, wraz z odnawianiem koloru na paznokciach, który na stopach ściera się w wolniejszym tempie aniżeli na paznokciach u rąk.

Dbanie o stan stóp jest niezwykle przyjemne i relaksujące, oczywiście o ile zajmie się tym doświadczony w tym zakresie podolog. Dodatkowo oceni stan skóry oraz zarekomenduje najlepsze kosmetyki, które będzie można stosować podczas codziennej pielęgnacji w warunkach domowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz