Materiał Partnera

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie jest sposobem dokonywania dezynfekcji różnych miejsc. Głównym celem tej praktyki jest poprawa jakości powietrza, a także i zwalczanie nieprzyjemnego zapachu czy też pozbywanie się alergenów i roztoczy. Ozonowanie stanowi najskuteczniejszą i równocześnie najmniej inwazyjną metodę dezynfekcji pomieszczeń. Wówczas zapachy nie są maskowane, a skutecznie usuwane. Na czym dokładnie polega ozonowanie mieszkania? Dowiedz się tego! 

Jak wygląda proces ozonowania mieszkania?

Oczywiście ozonowania mieszkania podejmują się specjaliści. Lepiej nie próbować robić tego samemu. Przed przeprowadzeniem ozonowania, wszyscy mieszkańcy muszą opuścić pomieszczenie. W tym czasie, specjaliści przygotowują w odpowiedni sposób mieszkanie, aby ozonowanie przyniosło jak najlepsze efekty. Specjaliści wchodzą do mieszkania w odpowiednich kombinezonach oraz w maskach. W głównych częściach pomieszczeń, rozpuszczany jest ozon, przy pomocy specjalnych agregatów. Są one stawiane najczęściej na środku pomieszczenia bądź też obsługiwane przez fachowców. Jeśli tak, strumień gazu kierowany jest na wszystkie meble oraz ściany. Po przeprowadzeniu całego tego procesu, należy dokładnie przewietrzyć mieszkanie. Ozon jest gazem toksycznym, zwłaszcza w mocnym stężeniu. Po wywietrzeniu mieszkania gaz ulatnia się całkowicie. Dzięki temu, powietrze nie będzie zagrażać naszemu zdrowiu. Domownicy mogą wrócić do pomieszczenia, gdy stężenie ozonu będzie bezpieczne, czyli gdy będzie wynosiło 0,8 ppm. Proces ozonowania mieszkania jest całkowicie bezpieczny, w szczególności gdy przeprowadzają go specjaliści. Możemy liczyć na całkowite pozbycie się problemu z przykrym zapachem, zanieczyszczeniami czy też szkodnikami.

Jakie niesie za sobą zalety ozonowanie mieszkania?

Nie musimy martwić się o to, że po ozonowaniu pozostaną w naszym mieszkaniu jakieś ślady. Ozon jest gazem niepalnym i nie zostawia po sobie żadnych plam. Największą zaletą ozonowania mieszkania jest czystość, czyli pożądany przez nas efekt. Powietrze po tym zabiegu jest rześkie i lekkie. Ozon jest gazem naturalnie występującym w przyrodzie, zatem nie zawiera dodatkowych substancji chemicznych. Jego stosowanie nie wiąże się z żadnymi zatruciami, jest bowiem bezpieczny. Co ciekawe, stosowanie ozonu pozwala nam na pozbycie się nie tylko zapachów nieprzyjemnych, ale także i tych, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka, a w szczególności dzieci. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. Zabij Szkodnika. Ł. Tylec, której specjalizacją jest m.i.n. ozonowanie mieszkań.

Opracowanie:
Lublin, Droga Męczenników Majdanka 49 lok. 58
tel. 518 722 655
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz