Artykuł sponsorowany

Na czym polega obróbka ślusarska metali?

Na czym polega obróbka ślusarska metali?

Obróbka metali jest jedną z najpopularniejszych usług ślusarskich. Elementy poddane kształtowaniu są dostosowywane do miejsca użytkowania (np. systemów mechanicznych). Warto wiedzieć, że prace realizowane są dzięki zastosowaniu specjalistycznych narzędzi. Bez nowoczesnego oprzyrządowania niemożliwe jest osiągnięcie oczekiwanego poziomu precyzji i wydajności pracy. We współczesnych zakładach najczęściej można spotkać się ze spawarkami elektrycznymi czy szlifierkami.

Obróbka skrawaniem elementów metalowych

Skrawanie metali to inaczej obróbka wiórowa. Podczas tego procesu z obrabianej powierzchni usuwane są jej drobne części zwane wiórami. Ślusarka obróbka metali wymaga ogromnej precyzji, ponieważ nawet najmniejszy błąd może przyczynić się do kosztownych strat materiałów. Bardzo ważne jest, by umieścić obrabianą powierzchnię i narzędzie skrawające w odpowiednim położeniu. Należy także kontrolować ruchy wykonywane podczas skrawania.

Błędy obróbki negatywnie wpływają na parametry skrawanego metalu. Mogą one skutkować znaczącym spadkiem jakości elementu. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby skorzystać z usług ślusarza z doświadczeniem. Godny polecenia jest Zakład Ślusarsko Usługowy Krzysztofa Bednarczyka z Radomia. Każde zlecenie realizowane jest rzetelnie, terminowo i profesjonalnie.

Metody obróbki powierzchni z metalu

Do najpopularniejszych metod obróbki powierzchni metalowych można zaliczyć:

  • skrawanie,

  • frezowanie (walcowe, czołowe),

  • toczenie,

  • wiercenie,

  • rozwiercanie,

  • przeciągnie,

  • przepychanie,

  • struganie,

  • dłutowanie.

Wybór odpowiedniej metody uzależniony jest od oczekiwanych rezultatów obróbki. Bardzo często podczas realizacji jednego zlecenia stosowanych jest kilka różnych narzędzi. Nie bez znaczenia są również właściwości materiału. Można wyróżnić metale podatne na obróbkę, jak i takie, których kształtowanie stanowi prawdziwe wyzwanie (np. ze względu na podwyższony poziom twardości). Warto wspomnieć, że niektóre procesy są na tyle skomplikowane, że wymagają zastosowania zaawansowanego sprzętu (m.in. obrabiarek CNC).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz