Artykuł sponsorowany

Na czym polega obróbka skrawaniem?

Na czym polega obróbka skrawaniem?

Obróbka skrawaniem to technika stosowana w pracy z metalem oraz różnymi tworzywami. Pozwala na przekształcanie materiału i wytworzenie z niego wielu produktów o różnym zastosowaniu. Wykonuje się ją za pomocą zaawansowanych technologicznie maszyn i narzędzi. Poznaj szerokie zastosowanie obróbki skrawaniem w przemyśle i sprawdź, co określamy mianem narzędzi skrawających.

Czym jest obróbka skrawaniem?

Obróbka skrawaniem jest jedną z najczęściej stosowanych metod pracy z różnymi materiałami i popularną forma przekształcania ich w gotowe produkty lub półprodukty. Technologię tę wykorzystuje się w wielu firmach, mających zaawansowany technologicznie park maszynowy, w skład którego wchodzą tokarki, frezarki i inne obrabiarki.

Dzięki obróbce skrawaniem możliwe jest wykonywanie rowków, wgłębień oraz otworów w materiale, a także usuwanie warstwy powierzchniowej, przecinanie i inne prace wykończeniowe.

Co zaliczamy do narzędzi skrawających?

Maszyny służące do obróbki skrawaniem wymagają odpowiedniego oprzyrządowania, takiego jak frezy czy głowice frezarskie. W ofercie firmy Tormet znajdziesz wiele wyspecjalizowanych narzędzi skrawających oraz niezbędne oprzyrządowanie do obrabiarek. Zaliczamy do nich:

  • frezy i noże tokarskie,
  • gwintowniki,
  • brzeszczoty,
  • nawiertaki i rozwiertaki,
  • płytki wieloostrzowe.

Podczas pracy z metalem oraz wieloma innymi materiałami, które wykorzystuje się także piły i pilarki oraz elektronarzędzia – wszelkie wiertarki, szlifierki, wkrętarki i inne narzędzia zasilane elektrycznie.

Zastosowanie obróbki skrawaniem

Obróbka skrawaniem ma duże znaczenie w wielu gałęziach przemysłu. Za pomocą tej techniki można wykonać wiele elementów – nawet tak małych i precyzyjnych, jak części zamienne i kompozyty do maszyn i urządzeń. Ta technika obróbki materiałów stosowana jest więc wszędzie, gdzie konieczne jest wyprodukowanie elementów czy narzędzi o konkretnych parametrach oraz cechach. Za pomocą zaawansowanych technologicznie maszyn można bowiem wykonać produkty w pełni zgodne z założeniami technologicznymi.

Obróbka skrawaniem to metoda pracy z materiałem, która określa się mianem nowoczesnej i bardzo wydajnej.  Pozwala na produkcję dużej ilości potrzebnych materiałów czy gotowych produktów – zarówno jako produkcja masowa, jak i obróbka pojedynczych elementów. Bez obróbki skrawaniem nie powstałoby wiele produktów z metalu, tworzywa sztucznego, a nawet drewna. Technika ta ma ogromne znaczenie w każdej dziedzinie, w której wykorzystuje się maszyny i urządzenia – to właśnie dzięki obróbce skrawaniem możliwe jest stworzenie części do silników i innych ważnych elementów konstrukcyjnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz