Artykuł sponsorowany

Na czym polega leczenie implantologiczne zębów?

Na czym polega leczenie implantologiczne zębów?

Estetyczny uśmiech to wizytówka człowieka, dlatego warto kompleksowo zadbać o stan zębów. W przypadku uzupełnienia braków uzębienia warto zdecydować się na leczenie implantologiczne, które polega na wprowadzeniu niezwykle trwałego implantu w miejsce ubytku. Rozwiązanie to jest coraz częściej stosowane ze względu na spektakularne efekty, leczenie musi być jednak przeprowadzone przez wykwalifikowanego stomatologa.

Właściwe przygotowanie do zabiegu

Wybór implantacji jako metody leczenia braków w uzębieniu musi być poprzedzony rozległymi przygotowaniami wykonywanymi przez stomatologa. Po przeprowadzeniu niezbędnych konsultacji z pacjentem lekarz dokładnie zbada jamę ustną i wykona zdjęcie pantomograficzne oraz wolumetryczną tomografię komputerową. Może się okazać, że osoba decydująca się na leczenie implantologiczne zębów nie może przystąpić do zabiegu ze względu na np. choroby ogólnoustrojowe. Jeżeli nie występują żadne przeciwwskazania do implantacji, stomatolog stosuje znieczulenie miejscowe lub ogólne, jeżeli pacjent wyrazi takie życzenie. Specjalistyczna praktyka stomatologiczna Implant Medical to gwarancja doskonale przeprowadzonego leczenia implantologicznego, którym zajmuje się dr Irena Przybylska – posiada ona certyfikat amerykańskiej implantologii, będąc jednym z zaledwie ośmiu stomatologów w Polsce z tak wysokimi kwalifikacjami. Po odpowiednim przygotowaniu, konsultacjach i wybraniu rodzaju znieczulenia, lekarz może przystąpić do właściwej części zabiegu. Okazuje się, że implantacja wcale nie jest zabiegiem niezwykle skomplikowanym – najczęściej jest nawet mniej inwazyjne od ekstrakcji zęba.

Profesjonalnie przeprowadzony zabieg

Zabieg implantacji rozpoczyna się nacięciem dziąsła przez stomatologa i odsłonięciem kości. Do wprowadzenia implantu niezbędne jest właściwe przygotowanie łoża, dlatego dentysta zajmuje się też jego odpowiednią preparacją. Ta część zabiegu nie należy do łatwych i wymaga wykorzystania specjalistycznych wierteł oraz umożliwiającej cięcie mikrometryczne piezochirurgii, jednak dla doświadczonego w wykonywaniu leczenia implantologicznego lekarza nie powinno to stanowić większego problemu. Wysokie kwalifikacje stomatologa oraz jego umiejętności niezbędne są także przy kolejnym etapie zabiegu – wprowadzaniu implantu w przygotowane uprzednio miejsce. Czynność ta musi być wykonana niezwykle precyzyjnie, ma bowiem znaczący wpływ na końcowy efekt implantacji. Po przeprowadzeniu skomplikowanych czynności implant jest zamykany z użyciem śruby gojącej lub zamykającej. Niekiedy dentysta decyduje się także na osadzenie na implancie tymczasowej pracy protetycznej. Fachowo przeprowadzone leczenie implantologiczne daje spektakularne rezultaty i skutecznie eliminuje braki w uzębieniu, pozwalając pacjentowi na cieszenie się pełnym, zdrowym uśmiechem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz