Artykuł sponsorowany

Na czym polega laserowe usuwanie zmian skórnych?

Na czym polega laserowe usuwanie zmian skórnych?

Brodawki i kurzajki to zmian skórne, które mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a przede wszystkim powodują dyskomfort, gdyż zazwyczaj są bardzo widoczne i szpecą twarz i ciało. Usuwanie ich za pomocą lasera to jeden z najczęściej wybieranych i polecanych sposobów, głównie ze względu na wysoką skuteczność i niewielkie ryzyko powikłań. Na czym polega zabieg? Jak się go wykonuje? Jakie zmiany skórne można usunąć?

Jak powstają zmiany skórne?

Brodawki wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Zazwyczaj nie stanowią zagrożenia onkologicznego, jednakże mogą pojawiać się w miejscach i powodować znaczny dyskomfort, np. w okolicach intymnych, na wewnętrznej stronie stopy, na twarzy, w okolicach oczu lub na dłoniach. Wirusem zarazić się możemy poprzez kontakt z przedmiotami używanymi przez osobę posiadającą brodawki lub poprzez dotyk. Jak mówią specjaliści ze Spółki Lekarskiej, cechą charakterystyczną tego typu zmian skórnych jest skłonność do rozprzestrzeniania się na inne partie ciała. Dlatego konieczne jest, żeby usunąć kurzajkę już we wczesnym stadium i zapobiegać w ten sposób częstemu pojawianiu się ich. Organizm ludzki wypracował zdolność samodzielnego wchłaniania brodawek powodowanych wirusem HPV. Proces ten jednak może trwać przez kilka lat, a w tym czasie może dojść do wspomnianego wcześniej rozprzestrzenienia się tych zmian. Różnego rodzaju maści  czy leczenie farmakologiczne wymagają regularnego stosowania i  nie są tak skuteczne jak laserowy zabieg.

Skuteczność laserowego zabiegu

Zmiany skórne to także znamiona, blizny, włókniaki czy pieprzyki. Mogą szpecić ciało, co w rezultacie może prowadzić do pogorszenia samopoczucia oraz zaburzać pewność siebie. Zabieg laserowy to skuteczna, bezpieczna i nieinwazyjna metoda ich usuwania. O innych jego zaletach mówią specjaliści ze Spółki Lekarskiej: 

"Oprócz tego, że jest skuteczny i nie powoduje powikłań, na uwagę zasługuje fakt, że skóra szybko się regeneruje. W większości przypadków wystarczy jedna lub dwie serie leczenia. Każdy zabieg trwa około kilkunastu minut, nie powodując bólu." 

Do przeprowadzenia zabiegu potrzebny jest laser. To innowacyjne, zaawansowane technicznie urządzenie stworzone zostało z myślą o chirurgii plastycznej i dermatologii. Specyfika lasera polega na tym, iż został on przystosowany do tego, by współpracować z innymi narzędziami, np. mikromanipulatorem lub kolkoskopem, zapewniając chirurgiczną precyzję zabiegu. Laser emituje niewidzialne dla oka światło podczerwone. Dzięki energii wiązki laserowej, absorbującej wodę zawartą w ludzkim organizmie, tkanki ulegają uwodnieniu i odparowaniu. Krótkie impulsy o wysokiej mocy powodują minimalne termiczne szkodzenie tkanki. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz