Materiał Partnera

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Piękne, zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, mimo naszych najszczerszych chęci i starannej pielęgnacji, włosy są czasem osłabione. Z pomocą przychodzą wtedy profesjonale zabiegi wykonywane w salonach fryzjerskich, takie jak keratynowe prostowanie włosów. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, głównym celem zabiegu jest ich kompleksowe odżywienie i regeneracja. Efektem dodatkowym jest ich wyprostowanie.

Jak wygląda zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów fryzjer rozpoczyna od umycia włosów zasadowym szamponem, który otwiera łuski włosów. Następnie je osusza i aplikuje keratynę w płynie. Po wchłonięciu keratyny, włosy są osuszane w strumieniu chłodnego powietrza, co sprawia, że łuski się zamykają. Kolejnym etapem jest prostowanie z użyciem prostownicy w temperaturze około 220-230 stopni, w zależności od potrzeb włosów. Wysoka temperatura umożliwia “wprasowanie” kosmetyku do pasm.

Cały zabieg zwykle trwa od dwóch do pięciu godzin, w zależności od zagęszczenia i długości włosów oraz doświadczenia fryzjera.

Jaki jest efekt i jak długo się utrzymuje?

Keratyna jest podstawowym składnikiem budulcowym włosa. Jej zaaplikowanie gwarantuje intensywne odżywienie włosów i regenerację włosów. Stają się one “dociążone” na całej długości, dzięki czemu znika problem “puszenia się” i elektryzowania. Dodatkowym atutem jest to, że znakomicie się rozczesują i szybciej suszą po umyciu. Dzięki temu zabiegowi, panie nie muszą wkładać dodatkowego wysiłku w prostowanie i układanie włosów.

Efekt prostowania utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy - w zależności od struktury włosów i ich dalszej pielęgnacji. Należy jednak podkreślić, że prostowanie keratynowe nie zawsze gwarantuje idealnie proste włosy - końcówki mogą się delikatnie kręcić.

Komu warto polecić keratynowe prostowanie włosów?

Zabieg warto polecić każdej kobiecie, której włosy potrzebują intensywnego wzmocnienia. Prostowanie keratynowe najlepiej sprawdzi się na włosach cienkich i zniszczonych. Natomiast włosy grube i sztywne nieco słabiej wchłoną keratynę.

Szczególnie zadowolone z zabiegu powinny być panie, które posiadają włosy niesforne i wyjątkowo trudne do ułożenia, wrażliwe na wilgoć, podatne na puszenie się.

W domu czy w salonie fryzjerskim?

Keratynowe prostowanie włosów przeprowadza się z użyciem specjalistycznych preparatów. Można je bez problemu kupić i samodzielnie wykonać zabieg w domu. Warto jednak podkreślić, że do wykonania prostowania potrzebne jest doświadczenie - trzeba wiedzieć jaka ilość kosmetyku jest optymalna i jaka temperatura prostownicy nie zniszczy włosów. Dlatego lepiej będzie, jeśli ten zabieg wykona doświadczony fryzjer. Zakład Fryzjersko-kosmetyczny "Lena" Anna Jonak regularnie wykonuje keratynowe prostowanie włosów, tak więc możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Opracowanie:
Jarosław, Traugutta 1A
tel. 48166233767
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz