Materiał Partnera

Na czym polega i jakie efekty daje peeling kawitacyjny?

Na czym polega i jakie efekty daje peeling kawitacyjny?
Peelingi powinny być rutynowym etapem pielęgnacji wszystkich kobiet. To nie tylko sposób na usunięcie ze skóry resztek makijażu, ale też pozbycie się obumarłych warstw naskórka. Istnieje wiele rodzajów peelingu, które można wykonywać w domu. Peeling kawitacyjny jest jednak zabiegiem wymagającym specjalistycznego sprzętu, dlatego stosuje się go w gabinetach kosmetycznych. Na czym dokładnie polega i dlaczego warto z niego skorzystać?

Na czym polega zabieg?

Peeling kawitacyjny to zabieg wykorzystujący ultradźwięki. Jest on wieloetapowy, dlatego skóra nie tylko będzie po nim czyszczona, ale również wyjątkowo nawilżona i odżywiona. Przygotowanie polega na dokładnym usunięciu z jej powierzchni makijażu i sebum, a następnie nałożeniu preparatu nawilżającego. To właśnie odpowiedni poziom nawilżenia pozytywnie wpływa na skuteczność ultradźwięków. Masaż odbywa się przy użyciu urządzenia emitującego fale dźwiękowe i jest przyjemny oraz odprężający. Po zakończeniu skóra staje się o wiele bardziej podatna na wnikanie składników odżywczych, dlatego poleca się nałożenie dobrego kremu lub maseczki.

Peeling kawitacyjny można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym – Centrum Zdrowia i Urody, które znajduje się w miejscowości Łęczna.

Efekty zabiegu

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, dlatego nie wymaga przejścia procesu gojenia, jak dzieje się w przypadku niektórych zabiegów głęboko odżywiających i oczyszczających. Dzięki temu efekty są widoczne natychmiastowo. Cera staje się gładka i świeża, wyraźnie poprawia się jej kondycja oraz koloryt. Ultradźwięki pobudzają również jej struktury do wzmożenia produkcji kolagenu, dzięki czemu jest ona bardziej sprężysta i spowalnia powstawanie pierwszych zmarszczek. Zabiegowi mogą poddawać się osoby w każdym wieku. Jest on również skierowany do mężczyzn, którzy skarżą się na problemy skórne, takie jak nadmierne przetłuszczenie lub przesuszenie.

Czy jest to zabieg dla każdego?

W przypadku każdego zabiegu są pewne przeciwwskazania. Jeśli chodzi o peeling kawitacyjny, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem nie powinny się na niego decydować między innymi:

  • kobiety w ciąży;
  • cierpiący na choroby przewlekłe (nowotwory, epilepsję, osteoporozę);
  • mający problem z infekcjami skórnymi;
  • osoby z niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy oraz niewydolnością serca.

Jeśli chorujesz na jakąkolwiek wyżej wymienioną przypadłość, należy poinformować o tym kosmetyczkę. I choć zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, zdarza się, że niektóre problemy zdrowotne całkowicie dyskwalifikują jego wykonanie.

Opracowanie:
Łęczna, al. Jana Pawła II 72
tel. 530 095 952
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz