Materiał Partnera

Na czym polega druk banerów reklamowych?

Na czym polega druk banerów reklamowych?

Banery wykorzystywane są do promocji produktów, usług, firm, instytucji, działań społecznych, a także ruchów i partii politycznych. Zamówienia na nie składają liczne przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i rządowe, czy nawet władze kościelne. Znane nam doskonale wielkoformatowe wydruki umieszczane na elewacjach, ogrodzeniach czy na specjalnych metalowych konstrukcjach nie są jednak tak łatwe w produkcji jakby mogło się to wydawać. Dowiedz się, na czym polega ich druk.

Jak wygląda druk banerów?

Przygotowywanie banerów to bardzo złożone działanie. Pierwsze etapy polegają na ich projektowaniu w pracowniach graficznych, które starają się przygotować treści i grafiki chwytliwe, łatwo zauważalne oraz nieprzesadzone. Dzisiaj liczy się minimalizm łączony z kreatywnością. To nie jednak graficy produkują seryjnie duże ilości identycznych banerów. Kto się tym zajmuje?

Druk banerów to działanie, które może być przeprowadzone tylko przez szeroko wyspecjalizowaną firmę poligraficzną, która nie tylko słynie z druku cyfrowego, ale tzw. solwentowego. To właśnie specjalistyczne plotery solwentowe pozwalają w wysokiej jakości również kolorystycznej odtworzyć powiększenie cyfrowe będące projektem danej reklamy wielkopowierzchniowej.

Jeśli chodzi o sam druk ploterowy, należy wiedzieć, że nie opiera się on o tradycyjny tusz, ale głowica plotera rozprowadza po materiale specjalny kolorowy rozpuszczalnik. On zaś może być nakładany na różnorodne materiały w tym na tkaniny wykonane z polichlorku winylu. Jest to nic innego jak tworzywo PCV. Wybierane są również specjalne papiery foliowane i lakierowane hydrofobowe, a metod tworzenia banerów jest więcej niż tylko druk solwentowy. On jednak jest najbardziej powszechny.

Technologia drukowania banerów

Wielopowierzchniowe banery to bardzo skomplikowane do wydruku nośniki reklamowe. Najczęściej, aby móc je przygotować w wysokiej jakości odwzorowując cyfrowe kształty, głębię i przestrzenność, stosuje się druk solwentowy rolkowy. Na rolce może być nawet nawinięte 50 metrów specjalnego materiału. Ten musi być odporny na rozdarcie, promieniowanie UV, mróz, uszkodzenia mechaniczne, a nawet na zabrudzenia.

Wysokiej klasy banery, billboardy, wizytówki, kalendarze, gazetki reklamacyjne czy katalogi produktowe tworzy stale rozwijająca się pracownia AS MEDIA, której warto powierzyć produkcję nośników reklamowych różnych rozmiarów.

Wykończenie banerów

Banery po zakończonej produkcji mogą mieć wykonywane specjalne boczne perforacje z metalowymi obwódkami. To one pozwolą przepleść przez nie specjalne sznury lub inne systemy mocowania. Niekiedy cały materiał pokrywany jest również specjalnym impregnatorem. W przypadku mniejszych wydruków banerów można zastosować aluminiowe bądź drewniane ramy. Wszystko zależy od rodzaju zamówienia – najlepsze firmy usług poligraficznych zawsze dostosowują tworzone wyroby do wymagań i potrzeb klienta. 

Opracowanie:
Warszawa, Uczniowska 29 lok. 7
tel. 538 192 265
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz