Materiał Partnera

Na czym polega detailing jachtów i łodzi?

Na czym polega detailing jachtów i łodzi?

Większość posiadaczy samochodów- szczególnie tych z wyższej klasy- pragnie, by ich auto zawsze prezentowało się jak najlepiej. W związku z tym korzystają oni z usług firm specjalizujących się w auto detailingu. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że podobna oferta kierowana jest również do właścicieli jachtów i łodzi, których – wbrew pozorom- wciąż przybywa. Na czym polega detailing tych jednostek pływających?

Czyszczenie jachtów – zadanie dla profesjonalistów

Jachty pracują w środowisku, które niekorzystnie wpływa na materiały, z których zostały wykonane. Woda, szczególnie morska, jest substancją wyjątkowo agresywną i w dodatku stanowi świetny rozpuszczalnik. Po wyschnięciu, ciecz pozostawia na powierzchni jachtu nieestetyczne plamy, które nie są najłatwiejsze do usunięcia. Jak podkreśla ekspert z firmy Silesianboat, która specjalizuje się w naprawach, serwisie oraz detailingu jachtów i łodzi – jednostki pływające wymagają częstego mycia i odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Prace te odbywają się ręcznie przy pomocy specjalistycznych narzędzi oraz profesjonalnych preparatów dobieranych odpowiednio do materiałów, z których wykonano jacht. Specjaliści – po dokładnym umyciu wszystkich elementów jednostki pływającej- korzystają ze sprawdzonych past polerskich, które nie tylko doskonale zabezpieczają powierzchnię jachtu, ale też sprawiają, że zyskuje ona piękny połysk. Profesjonaliści nie zapominają także o oknach i wnętrzu jachtu- zadbają oni o czystość dywanów i tapicerek, a – w razie potrzeby- wymienią je na nowe. Korzystając z usług fachowców możemy być pewni, że nasza jednostka pływająca prezentować się będzie luksusowo w każdej sytuacji.

Czyszczenie łodzi – proste tylko z pozoru

Korzystanie z łodzi w czasie sezonu wymaga wcześniejszego jej przygotowania. Jest to rytuał niezbyt lubiany przez właścicieli tych jednostek pływających z uwagi na dużą czasochłonność. W tym zadaniu mogą nas jednak wyręczyć specjaliści, którzy- dzięki dużemu doświadczeniu i zastosowaniu odpowiednich narzędzi i środków czyszczących- uporają się z problemem szybciej i dużo bardziej efektywnie. Na samym początku fachowcy usuną z powierzchni łodzi nagromadzony brud przy użyciu miękkiej szczoteczki. Przy pomocy mocniejszych preparatów pozbędą się trudniejszych zanieczyszczeń takich jak np. ptasie odchody. Bardzo istotne jest dokładne oczyszczenie zęza, czyli najniższego punktu każdej łodzi. Zazwyczaj gromadzi się tam najwięcej zanieczyszczeń, które należy odpowiednio zutylizować. Po dokładnym wyszorowaniu całej jednostki, specjaliści zajmą się jej konserwacją. Warto wspomnieć, że wszystkie czynności wykonane w ramach konserwacji mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo korzystania z łodzi. Przedłużają również jej żywotność, a także wpływają na zwiększenie wartości. Konserwacja odbywa się przy pomocy profesjonalnych środków, które chronią powierzchnie łodzi przez urazami mechanicznymi, rozszczelnieniem i przeciekaniem.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz