Artykuł sponsorowany

Na czym polega czyszczenie hydrodynamiczne?

Na czym polega czyszczenie hydrodynamiczne?

Kostka brukowa, powierzchnie ze starą farbą czy wnętrza zbiorników z resztkami substancji przemysłowych wymagają wyczyszczenia. Najlepszym sposobem na to jest czyszczenie hydrodynamiczne. Nazwa może brzmi poważnie, ale czynność ta polega na działaniu na powierzchnię wodą pod wysokim ciśnieniem. Tym sposobem można usunąć wszystkie zanieczyszczenia i stare, niepotrzebne powłoki oraz rdzę.

Na czym dokładnie polega czyszczenie hydrodynamiczne?

Taki rodzaj czyszczenia polega na odpowiednim poprowadzeniu strumienia wody. Przede wszystkim istotne jest tutaj jej wysokie ciśnienie. Innym czynnikiem usprawniającym mycie jest temperatura wody. Stosownie do potrzeb może być ona zimna lub gorąca. Podczas mycia bardzo ważna jest średnica strumienia wody oraz odpowiednio dobrane dysze, które w niektórych przypadkach się obracają. To sprawia, że strumień ma ogromną energię kinetyczną i jest skuteczny nie tylko w usuwaniu luźnych zanieczyszczeń, ale też powoduje odspojenie starych i zniszczonych elementów powierzchni, takich jak powłoki malarskie lub fragmenty rdzy.

Firmy, które oferują usługi czyszczenia hydrodynamicznego, takie jak TATRA, do prowadzenia tego typu działalności potrzebują specjalistycznego sprzętu. Między innymi są to specjalne pompy, będące w stanie wytworzyć ciśnienie nawet powyżej 3000bar.

Jakie są zalety czyszczenia hydrodynamicznego?

Mycie za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem przede wszystkim nie niszczy powierzchni. Jest bardzo dokładne i selektywnie usuwa zanieczyszczenia. W ten sposób można dotrzeć do trudno dostępnych obszarów, a także przywrócić drożność zatkanym przewodom i rurom.

Warto również wspomnieć, że czyszczenie hydrodynamiczne pozwala na znaczne ograniczenie przedostawania się związków chemicznych do środowiska naturalnego. Ponadto tę metodę można wykorzystywać w strefach, gdzie istnieje zagrożenie wybuchem.

Gdzie hydrodynamiczne czyszczenie znajduje zastosowanie?

Ten rodzaj oczyszczania stosuje się do mycia powierzchni betonowych, takich jak posadzki, place, drogi i lotniska. W ten sposób czyści się konstrukcje stalowe z resztek starego betonu. Mycie hydrodynamiczne stosowane jest również do usuwania zanieczyszczeń w instalacjach przemysłowych i rurociągach technologicznych. W ten sposób czyści się też zbiorniki, kotły, silosy, bioreaktory, studnie i podobne obiekty. Oczyszczanie strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem, ze względu na swoje liczne zalety, jest technologią, która cieszy się dużą popularnością

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz