Artykuł sponsorowany

Na czym polega cyklinowanie drewnianych podłóg?

Na czym polega cyklinowanie drewnianych podłóg?

Nie ulega wątpliwości, że drewniane podłogi to uniwersalny element wystroju domu. Jest to ponadczasowe wypełnienie wnętrza, które zawsze wygląda dobrze, jeśli się o nie odpowiednio dba. A jak to zrobić? Wystarczy dobrze wycyklinować drewnianą podłogę, dzięki czemu będzie wyglądała jak nowa. Czym jest cyklinowanie i jak poprawnie i dlaczego warto przeprowadzić tę naprawę?

Warto dbać o ponadczasowe podłogi

Decydując się na tworzenie podłóg w domu, warto zastanowić się nad tym, czy przy remoncie pozostawić drewnianą podłogę, czy jednak zdecydować się na panele. Wiele osób decyduje się na cyklinowanie podłóg drewnianych i pozostawienie ich na kolejne lata. Jest to doskonała decyzja ze względu na to, że drewniana podłoga jest o wiele trwalsza, niż najgrubsze panele, jakie dostępne są na rynku.

Kolejną zaletą drewnianych podłóg jest fakt, że nigdy nie wychodzą z mody. Parkiet ułożony w jodełkę, jeśli zostanie dobrze wycyklinowany i zabezpieczony, będzie zdobił pomieszczenia przez wiele lat. Co więcej, pozwoli nawet najbardziej surowemu wnętrzu stać się bardziej przytulnym i ciepłym.

Czym jest cyklinowanie?

Powyżej kilkukrotnie wspomniano o cyklinowaniu podłóg. Skoro przeprowadzenie takiej naprawy jest wartościowe, dobrze jest zapoznać się z jej definicją. Otóż cyklinowanie podłóg jest nowoczesną metodą renowacji nie tylko podłóg, ale również innych drewnianych powierzchni. Cały proces przeprowadza się w kilku etapach. Ich ilość jest zależna od tego, jak bardzo zniszczona jest podłoga. Fachowcy, aby zachować drewnianą powierzchnię w jak najlepszym stanie, używają do ścierania zniszczonej i brudnej powierzchni papieru ściernego o różnej gramaturze. Do wykonania tego zadania używają specjalistycznego sprzętu, który nazywa się cykliniarką. Fachowcy z firmy Konte zakład usług parkieciarskich Krzysztof Korona zgodnie potwierdzają, że wspomniane wyżej etapy pozwalają wyrównać parkiet, a także pozbyć się wszelkich rys i zagłębień. Co więcej, można także pozbyć się brzydkich przebarwień i plam. Jeżeli podłoga przez lata użytkowania uległa znacznemu zniszczeniu, a jej właściciel nie chce z niej rezygnować, wszystkie ubytki wypełnia się specjalną substancją na bazie żywicy i pyłu, który jest naturalnym odpadem powstającym podczas cyklinowania. Tak przygotowana podłoga jest gotowa do polerowania, a następnie do lakierowania. Po zakończeniu wszystkich wspomnianych procesów właściciel może cieszyć się podłogą wyglądającą jak nowa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz