Materiał Partnera

Na czym polega coaching i kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Na czym polega coaching i kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Prawie każdy z nas przeżywa w ciągu życia kryzys. Może być on związany z wypalenie, brakiem satysfakcji zawodowej, problemami rodzinnymi, chorobami, odczuwanym żalem po stracie czy przełomem połowy życia. Zastanawiamy się wówczas, co osiągnęliśmy i jak powinno wyglądać nasze życie. Każdy kryzys odbija się na naszym samopoczuciu, codzienności, relacjach z bliskimi, na zdrowiu i na pracy. Dlatego, gdy jesteśmy na tym etapie życia,  powinniśmy skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Na czym polega coaching? Jak wyglądają spotkania? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w artykule.

Jak wygląda praca coacha?

Coach, trener, pomaga klientom odkryć własne cele i własną drogę do ich realizacji. Pomaga  uporządkować życie zawodowe i osobiste. Najczęściej pracuje z klientami w kwestiach związanych z biznesem, rozwojem kariery, rozwojem osobistym, zdrowiem i relacjami intra- i interpersonalnymi. Praca coacha opiera się na wzajemnym zaufaniu i partnerskiej relacji. Coaching pomaga klientom znaleźć nowe możliwości, zoptymalizować działania i lepiej korzystać ze swoich umiejętności. Jednak nie tylko – coach także wspiera osoby, które zmagają się z  kryzysem, ze stresem, pomaga im odbudować swoje życie, powrócić do stanu sprzed sytuacji trudnej, wykorzystując przy tym własny potencjał osobisty i zawodowy. Jeśli zależy nam na wsparciu profesjonalnego coacha, postawmy na eksperta – Katarzyna Szymecka ma długoletnie doświadczenie w branży i wspiera ludzi zmagających się z kryzysami oraz poszukujących własnej drogi życiowej. Organizuje liczne warsztaty, w trakcie których podpowiada, jak dbać o rozwój osobisty i zawodowy.

Jak wygląda współpraca z coachem?

Przede wszystkim warto podkreślić, że relacja klient-coach powinna być oparta na zaufaniu. Jak rozpocząć pracę z trenerem?

  • Skontaktuj się z wybranym specjalistą i umów na spotkanie.
  • Pierwsze spotkanie – to doskonały moment, żeby lepiej się poznać i porozmawiać na temat oczekiwań klienta.
  • Podpisanie kontraktu – jeśli klient czuje, że trafił na właściwego trenera, którego darzy zaufaniem i chce podjąć z nim współpracę, pora na podpisanie kontraktu. Będzie on zawierał wspólne ustalenia, zobowiązania oraz terminy i miejsca spotkań.
  • Rozpoczęcie procesu – jego celem będzie odkrycie tego, co jest ważne dla klienta. Przy wsparciu coacha klient stworzy strategię działań, która przybliży go do osiągnięcia wyznaczonych sukcesów.

Rozwój zawodowy i osobisty jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. Może się zdarzyć, że człowiek dociera do ściany – pojawia się kryzys, który może być spowodowany różnymi życiowymi sytuacjami. Pamiętajmy, że zawsze możemy ruszyć dalej – przezwyciężyć bariery i osiągać sukcesy. Znaleźć własną drogę. Jeśli nie wiemy, jak to zrobić, skontaktujmy się z profesjonalnym coachem.

Opracowanie:
Warszawa, Kaukaska 4 lok. 39
tel. 509 232 559
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz