Artykuł sponsorowany

Na czym polega biorezonans i czy naprawdę jest skuteczną metodą diagnostyczną?

Na czym polega biorezonans i czy naprawdę jest skuteczną metodą diagnostyczną?

Biorezonans jest dość popularnym, alternatywnym i niekonwencjonalnym sposobem na wykrywanie różnego rodzaju chorób i dolegliwości, takich jak wirusy, infekcje bakteryjne lub nowotwory. I choć wiele osób potwierdza jego skuteczność, nadal podlega ona dyskusji. Zanim udasz się na rezonans, warto wiedzieć, na czym polega badanie i co za jego pomocą może zostać zdiagnozowane.

Jak wygląda badanie?

Metoda została opracowana już w XX wieku, choć nadal nazywa się ją innowacyjną i dość kontrowersyjną, jak w większości przypadków, kiedy w grę wchodzi medycyna niekonwencjonalna. Zaufały jej jednak setki tysięcy osób na całym świecie. Każdy patogen posiada indywidualną częstotliwość rezonansową, czyli najprościej mówiąc – drgania. Biorezonans ma za zadanie zlokalizować tego typu zmiany w organizmie, a następnie wprowadzić je w drgania, doprowadzając do rozpadu, dlatego ma zastosowanie również lecznicze.

Bardzo często biorezonans jest mylony z rezonansem magnetycznym, powszechnie stosowanym w medycynie klasycznej. Rezonans magnetyczny jest zupełnie czymś innym i polega na diagnostyce obrazowej. W celu wykonania biorezonansu można udać się do łódzkiej kliniki zajmującej się medycyną naturalną – VITALMEDIC.

Co można zdiagnozować przy pomocy biorezonansu?

Obecnie biorezonans nie jest uznawany przez tradycyjną medycynę, jednak według wielu opinii jest to tylko kwestią czasu. Jego skuteczność potwierdza wiele osób, które poddały się badaniu i leczeniu za pomocą tej metody. Prócz dobrej opinii pacjentów za wykonaniem badania przemawia również niewysoka cena. Obecnie pojedyncze badanie waha się w granicach kilkudziesięciu złotych, dlatego jest dostępne na niemal każdą kieszeń. Przy pomocą biorezonansu diagnozuje się takie przypadłości jak:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby zwyrodnieniowe,
  • infekcje bakteryjne,
  • choroby wirusowe,
  • alergie,
  • stany zapalne,
  • zaburzenia hormonalne,
  • przewlekłe bóle.

Należy pamiętać, że tak jak w przypadku każdego badania, do biorezonansu również istnieje kilka przeciwwskazań. Powinny unikać go osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, cierpiące na epilepsję oraz chorobę Parkinsona. Może być szkodliwy również w ciąży, dlatego należy poinformować o tym, w którym miesiącu ciąży jest kobieta, a prowadzący zadecyduje czy jest możliwe wykonanie badania. Biorezonans jest niemożliwy w przypadku osób po świeżych przeszczepach skóry (minimum pół roku) i narządów (minimum trzy lata). Przed każdym badaniem należy na bieżąco informować o swojej historii medycznej oraz wszelkich niepokojących dolegliwościach. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz