Materiał Partnera

Na czym polega bieżnikowanie opon?

Na czym polega bieżnikowanie opon?
Wymiana opon kojarzy się kierowcom ze sporym wydatkiem. Nie jest to dziwne, nowe opony mogą sporo kosztować. Jest na szczęście rozwiązanie, dzięki któremu można ograniczyć wydatki, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska naturalnego. Zrobić to można, zastępując nowe opony, oponami bieżnikowanymi. Jest to rzadko wykorzystywana przez kierowców możliwość, która wbrew pozorom niesie za sobą wiele zalet.

Na czym polega bieżnikowanie opon?

Bieżnikowanie opon polega na nadaniu drugiego życia zużytym oponom. Proces ten zaczyna się od zdjęcia starego bieżnika w taki sposób, aby odsłonić korpus opony. Bieżnikować można na dwa sposoby. Pierwszy sposób polega na odciśnięciu wzoru i w procesie wulkanizacji oraz jego utrwaleniu na przygotowanym korpusie. Metoda ta jest nazwana bieżnikowaniem na gorąco. Bieżnikowanie na zimno polega na połączeniu nowego bieżnika opony, z odpowiednio przygotowanym korpusem. Pierwsza metoda jest stosunkowo droga. Wymaga ona wykorzystania wzoru, który może być użyty tylko do jednego rodzaju bieżnika, do koła o odpowiednim rozmiarze. Podwyższa to znacznie koszt wytworzenia takiej opony, za co oczywiście płaci klient. Metoda na zimno pozwala na dopasowanie dowolnego bieżnika, do niemalże każdego korpusu. Jednak przed jakimikolwiek pracami tego typu, karkas (inaczej korpus) jest dokładnie sprawdzany, ponieważ nawet drobne usterki, które zostały niezauważone, mogą spowodować poważne uszkodzenie opony, podczas jej użytkowania, co może być tragiczne w skutkach. Wady korpusu mogą dyskwalifikować ją, z dalszego użytkowania. Są jednak takie, które można naprawić. Te oczywiście są ponownie wykorzystywane.

Zalety bieżnikowania opon

Opony tego typu można zakupić w firmie Danpol, z Łodzi. Nabywać je warto, posiadają one wiele zalet, o których nie wszyscy wiedzą. Pierwszą z nich jest oczywiście cena. Są one znacznie tańsze, od opon nowych. Bez wątpienia ważna jest także ich wytrzymałość. Ta jest zależna od jakości materiałów, które zostały użyte do ich produkcji. Wyżej wymieniona firma posiada opony bieżnikowane, które wykonywane były z najwyższej jakości materiałów, których jakość i wytrzymałość potwierdzić mogą liczni zadowoleni klienci. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest niewątpliwie ekologia. Bieżnikowanie opon znacznie mniej obciąża środowisko naturalne niż produkcja nowych. Dodatkowo opony można poddawać temu procesowi nawet do trzech razy, dzięki czemu produkt jest maksymalnie wykorzystany. Wiele z tych opon ma także głębszy bieżnik niż nowe. Zwiększa to znacząco bezpieczeństwo użytkowania.

Opracowanie:
Łódź, Rzgowska 222a
tel. 42 646 27 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz