Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę, wynajmując kopiarki?

Na co zwrócić uwagę, wynajmując kopiarki?

Z roku na rok zwiększa się popyt na wynajmowanie sprzętu biurowego. Nic dziwnego, w końcu jest to bardzo dobre rozwiązanie - zarówno dla małych, średnich, a także dużych firm. Dzięki tej opcji możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz czasu. Podejmując decyzję o wynajmie, możemy skorzystać z nowoczesnych technologii. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wynajmując kopiarki? Sprawdziliśmy.

Jak odbywa się wynajem drukarki?

Przed podjęciem współpracy z firmą, która oferuje wynajem sprzętu do drukowania, powinniśmy sprawdzić wszystkie możliwości, jakie znajdziemy na rynku. Co prawda znajdziemy wiele takich przedsiębiorstw, dlatego nie powinniśmy wybierać pierwszej lepszej. Poszukując doskonałej firmy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak np. ile wynoszą comiesięczne opłaty za użytkowanie. Po wybraniu tej jednej idealnej firmy przyjdzie czas na podpisanie umowy, w której znajdziemy informacje na temat wysokości miesięcznego czynszu za wynajmowane urządzenie, a także kosztów wynikających z ilości wykonanych w danym okresie rozliczeniowym kopii za jego pomocą.

Oczywiście zarówno w tym pierwszym, jak i drugim przypadku wysokość opłat jest zależna od średniej ilości kopii, które wykonuje się w danym przedsiębiorstwie. Firmy, które zajmują się wynajmem urządzeń drukujących i innych, zazwyczaj proponują tzw. okres testowy na okres jednego tygodnia - dzięki któremu można się dowiedzieć, jak duże moce przerobowe są konieczne w danej firmie. Na tej podstawie można w łatwym sposób określić, jakie są miesięczne potrzeby danego przedsiębiorstwa.

Jaką wybrać markę sprzętu?

Rzecz jasna, stojąc przed wyborem sprzętu do biura, zazwyczaj większość firm kieruje się marką. Wybierają marki, które są cenione i znane. Warto wspomnieć o tym, że warto zwrócić uwagę na to, czy firma wypożyczająca dysponuje nowościami technologicznymi - to niezwykle istotne, gdyż pozwala na idealnie dobranie urządzenia do każdej firmy. Oprócz tego musimy dodać, że dodatkowe możliwości - np. szybki, nowoczesny i sprawny serwis w razie jakiejkolwiek awarii - będzie dodatkową zaletą. Chcąc wynająć urządzenie, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Pro-Serwis z Bydgoszczy, która od ponad 15 lat świadczy usługi w zakresie obsługi urządzeń biurowych.

Czy warto wynajmować urządzenia?

Mogłoby się wydawać, że wynajem kopiarek to jedyne przejściowy trend - lecz tak nie jest. Decydując się na takie rozwiązanie - decydujemy się na duże oszczędności w firmie, które wynikają, chociażby z konieczności wymiany tuszu czy serwisowania urządzenia. Warto się na nie zdecydować zwłaszcza wtedy, kiedy dana firma wykonuje wiele wydruków.

Podsumowując, jak widzimy, wynajem urządzeń drukujących to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej firmy. Pamiętajmy jednak, aby przed podpisaniem umowy bardzo dokładnie przejrzeć każdy jej punkt. Oprócz tego warto także kilkukrotnie zastanowić się nad odpowiednim wyborem firmy oferującej wynajem takich urządzeń.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Smoleńska 17A
tel. 52 321 14 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz