Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę, wybierając geodetę?

Na co zwrócić uwagę, wybierając geodetę?

Każdy, kto stał przed zakupem działki i wybudowaniem domu, powinien skorzystać z usług geodety, który zapewni nam najwyższą jakość wykonanych prac. Na rynku znajdziemy ich bardzo wielu, przez co możemy mieć problem z wyborem tego jedynego najlepszego. Na co zwrócić uwagę, wybierając geodetę? Sprawdziliśmy.

Wiedza

Zarówno wiedza, doświadczenie, jak i umiejętność to bardzo istotne czynniki w każdej dziedzinie. Jednak jeśli chodzi o geodezję, to tutaj nie ma miejsca na błędne, czy chociażby niedokładne pomiary. Z tych względów szczególna ważna jest także precyzja pracy geodety. Zdecydowanie firmy, które prosperują na rynku kilka lat, mogą się nią pochwalić. Warto wybierać firmy, które mogą się pochwalić renomą, ale co istotne, musimy także zwrócić uwagę na odpowiednie kwalifikacje. - twierdzi Bartłomiej Kozakiewicz, prowadzący firmę Usługi Geodezyjne i Kartograficzne.

Sprzęt

Dobry sprzęt to podstawa! To od niego w dużym stopniu jest zależna jakość wykonywanych usług, dlatego powinien on być jak najlepszy. Nowoczesne metody, jak i już wspomniane sprzęty zdecydowanie pozytywnie oddziałują na wizerunek firmy. Mobilność to także coś, z czym spotykamy się coraz częściej. W obecnych czasach bardzo istotny jest stały kontakt, dlatego ten sposób łączy się z ogromną wygodą, która także usprawnia cały proces współpracy.

Kwalifikacje

Pamiętaj, że dokumenty przygotowane wyłącznie przez geodetę uprawnionego są zgodne z prawem. Profesjonalny geodeta powinien mieć uprawnienia, które zostały wydane przez specjalną komisję kwalifikacyjną ds. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii. Przed samym podjęciem współpracy, warto zapytać o odpowiednie uprawnienia. Fachowcy z pierwszym zakresem uprawnień przeprowadzają pomiary sytuacyjno-wysokościowe, a także pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, wykonywane również po zakończeniu budowy. Z kolei geodeci z drugim zakresem oferują rozgraniczanie i podziały nieruchomości,  a także opracowują dokumentację do celów prawnych. Natomiast pozostałe zakresy obejmują geodezyjną obsługę inwestycji, urządzanie terenów rolnych i leśnych oraz redakcję map, fotogrametrię i teledetekcję.

Znajomość terenu

Poszukując dobrego geodety, powinieneś poszukać miejscowych firm, które doskonale znają dany teren, a przede wszystkim aktualny stan gruntów. Zapewni to szybkie i sprawne wykonanie prac, gdyż taka firma zna każdy detal danego terenu.

Cennik i opinie

Cena to czynnik, który często jest tym decydującym. To niedobrze, gdyż nigdy nie jest ona wyznacznikiem jakość. Aczkolwiek warto porównać ceny usług, jak i zakres ofert, aby móc wybrać jak najlepiej. Obecnie wiele firm oferuje różnego rodzaju promocje, aby przyciągnąć klientów, co bardzo dobrze wpływa na jej wizerunek.

Dobrze jest zwrócić uwagę na firmy, które są polecane wśród rodziny, znajomych, czy przyjaciół albo Internautów. Są to wiarygodne źródła uzyskania wiarygodnych informacji. Warto także sprawdzić recenzje na temat danej firmy przed podjęciem współpracy.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem geodety. Niewątpliwie każdy z nich jest bardzo ważny, aby móc wybrać mądrze i dobrze.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz