Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

Na co zwrócić uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

Na rynku znajdziemy bardzo wiele biur rachunkowych. Pośród nich na pewno znajdują się te lepsze, jak i te gorsze. Prowadząc firmę, wszystkie papierkowe sprawy warto zlecić profesjonalistom z dziedziny księgowości. Jednak na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając biuro rachunkowe? Jak być pewnym, że dokonaliśmy słusznego wyboru?

Zacznij od podstaw

Najlepiej zacząć od podstaw, takich jak weryfikacja firmy w CEIDG lub KRS. Podatki to dość skomplikowana sprawa, dlatego wszystkie kwestie z nimi związane musisz powierzyć zaufanej firmy. Koniecznie musisz mieć pewność, że Twoje dane będą całkowicie bezpieczne. Dobrze będzie także sprawdzić, czy pod podanym adresem jest prowadzona dana działalność.

Nie zapomnij również o tym, by sprawdzić, jaki zakres prac oferuje dane biuro rachunkowe. Mogą być one różnorodne, ale z pewnością powinny być dostosowane do Twoich potrzeb. Może potrzebujesz generowania KPiR co miesiąc lub są Ci potrzebne zestawienia kosztów czy otrzymywanie comiesięcznych deklaracji VAT-7, a być może Twoje potrzeby ograniczają się do pomocy w wyborze programu służącego do fakturowania? To jeden z pierwszych kroków, które powinieneś wykonać przed dokonaniem wyboru. Jeśli już je wybrałeś - pamiętaj, że masz prawo do pytań, jeśli takie masz. Umowa to także czynnik, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Umowa

Powinna być napisana czytelnym językiem i zawierać zarówno prawa i obowiązki Biura Rachunkowego jak i Podatnika. Powinna być dostosowana do wymagań obowiązującego prawa i zawierać dane dotyczące umowy powierzenia w przypadku przechowywania w systemie księgowym danych kontrahentów. 

Jednym z renomowany biur rachunkowych z pewnością jest JMR, które znajduje się w Bydgoszczy. Kilkanaście lat cennego i dobrego doświadczenie pozwala im na świadczenie usług z zakresu rachunkowości i rachunkowość w taki sposób, aby każdy klient był w pełni zadowolony.

Sprawdź opinie

To następny bardzo istotny czynnik - opinie. Przed podjęciem współpracy z biurem rachunkowym, koniecznie sprawdź opinie. Możesz to zrobić naprawdę na wiele sposobów. W obecnych czasach wiele osób korzysta z dobrodziejstwa, jakim jest Internet. To jedna z opcji, dzięki której możemy się dowiedzieć co nieco o biurze rachunkowym. Pamiętaj jednak, że rzadko się zdarza, że jakieś biuro ma same pozytywne recenzje, lecz tym się nie przejmuj. W tym wszystkim najważniejsze jest to, aby się upewnić, czy klienci nie zgłaszają jakichś poważniejszych zarzutów. To wszystko pozwoli nam na zdobycie informacji, czy firma jest godna zaufania.

Podsumowując, jak możemy wyżej dostrzec, mamy parę czynników bardzo istotnych podczas wyboru biura rachunkowego. Z całą pewnością przed podjęciem współpracy,  powinniśmy się upewnić, że jest to dobry i mądry wybór.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz