Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa?

Przy zakupie laptopa przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, do jakich celów go potrzebujemy. Inny sprzęt – typowo gamingowy – wybierzemy dla wysokiej jakości rozrywki, a inny do mobilnych zadań biznesowych. O ile łatwo określić jakość urządzenia analizując pamięć RAM, dysk SSD, czy kartę graficzną z własną pamięcią, o tyle problemów może przysporzyć nam typ matrycy. W opisach dystrybutorzy rzadko wskazują, czy określony laptop posiada tę w technologii IPS, czy w gorszej TN!

Praca mobilna i wysoka rozrywka – tylko z matrycą IPS!

Wspomniane matryce TN są dzisiaj najczęściej montowanymi wyświetlaczami w laptopach. Ich popularność zawdzięcza się dobremu marketingowi sprzedawców, a także szybkiej reakcji bez efektu smużenia. Niska cena również przyciąga do matryc TN klientów. Niestety na tym kończą się zalety tejże technologii, której zakres pokrycia kolorów sRGB, czy Adobe RGB to zaledwie do 70%! W tego typu matrycach można zatem zauważyć pogorszoną jakość obrazu przy patrzeniu na ekran z innych kątów – na przykład z boku laptopa – czy też można trafić na sprzęt o niskim zakresie jasności wyświetlacza, często z delikatnie zafałszowaną barwą białą na żółtą.

Kupując zatem laptop to pracy mobilnej i kreatywnej, czy do gier komputerowych, warto stawiać na technologię IPS, która wcale nie musi znacznie windować cen sprzętów do góry. Lepiej dopłacić bowiem około 200-600 złotych i cieszyć się pełnym komfortem pracy, niż borykać się z różnymi trudnościami. IPS to bowiem  matryca, która poprawiła niekorzystne kąty widzenia oraz odwzorowanie kolorów w rozwiązaniach TN.

Kiedy można zdecydować się na matrycę TN?

Laptopy z matrycą TN warto zaś wybierać wtedy, jeśli laptop nie służy nam do skomplikowanych działań pracowniczych, graficznych, czy gamingowych. Niższa ich cena powoduje, że są one polecane studentom, a także dzieciom rozpoczynającym przygodę z komputerami. Świetnie sprawdzą się one także dla emerytów i osób, korzystających ze sprzętów mobilnych głównie w celach serfowania w Sieci. W niektórych przypadkach, matryca TN może być wymieniona na tę IPS, czym może zając się do Ciebie specjalistyczna pracownia EXPRESSCOMPUTER. Oprócz serwisu laptopów, gwarantuje ona sprzedaż notebooków poleasingowych, czy też dystrybucję sprzętów RTV i AGD z gwarancjami producenckimi. Z pełną ofertą zapoznać się zaś warto na dedykowanej stronie www.

Warto wiedzieć! W przypadku chęci zakupu laptopa warto kierować się także ich marką. Najlepsze w testach są: LENOVO, DELL oraz TOSHIBA.

Opracowanie:
Cisiec, Cisowa 9
tel. 517 580 313
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz