Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i eksploatacji kserokopiarek?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i eksploatacji kserokopiarek?

Trudno wyobrazić sobie efektywną pracę w biurze bez odpowiedniego sprzętu. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia są kserokopiarki, które pozwalają na komfortowe kopiowanie dokumentów w bardzo krótkim czasie. Ze względu na intensywną eksploatację tego typu urządzeń biurowych należy o nie zadbać we właściwy sposób. Wsparcie w tym względzie oferują renomowane serwisy kserokopiarek – czym konkretnie mogą się zająć?

Wybór odpowiedniego sprzętu

Decydując się na zakup kserokopiarki, należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu konkretnego modelu do planowanej eksploatacji. Warto zwrócić uwagę na maksymalny obsługiwany format papieru – w niektórych biurach oprócz standardowego A4 wykorzystuje się również większy A3. W asortymencie renomowanych firm zajmujących się sprzedażą i serwisem kserokopiarek znaleźć można modele cyfrowe i analogowe, czyli wyposażone lub nie w procesor. Wiele kserokopiarek przeznaczonych jest też wyłącznie do drukowania w czerni. Monochromatyczne urządzenia są jednak coraz częściej wypierane przez kolorowe, które dają znacznie więcej możliwości w kopiowaniu dokumentacji. Rozbudowana oferta firmy Matrix FHU zawiera wiele typów kserokopiarek renomowanych światowych producentów, takich jak np. Konica Minolta, Canon czy Hewlett-Packard. Urządzenia te przygotowane są nawet do intensywnej, długotrwałej eksploatacji, należy jednak zwrócić baczną uwagę na ich poszczególne komponenty. Do najważniejszych zaliczają się kartridże, czyli pojemniki z tuszem. Jakie konkretnie ich typy znajdują się w ofercie dobrych sklepów z urządzeniami biurowymi?

Niezbędne materiały eksploatacyjne i serwis

W zależności od metody drukowania w kserokopiarce wykorzystuje się tonery lub tusze. To typowe materiały eksploatacyjne, które należy zakupić razem z urządzeniem. Warto zwrócić uwagę na ich cenę i dostępność, bowiem w przypadku intensywnej eksploatacji mogą się one szybko zużywać, co z kolei wymusza konieczność ich regularnego uzupełniania nowymi. Również tusze i tonery znaleźć można w renomowanych sklepach z kserokopiarkami, które nierzadko zajmują się także ich serwisowaniem. Awaria takiego urządzenia biurowego może mieć znaczący wpływ na efektywność pracy w konkretnych działach firmy, dlatego warto zadbać nie tylko o ich prawidłową eksploatację, ale też profesjonalne serwisowanie w przypadku wszelkich nieprawidłowości. Specjaliści nierzadko są w stanie zrealizować czynności serwisowe związane nie tylko z kserokopiarkami, ale i innymi urządzeniami biurowymi, takimi jak drukarki czy faksy. Warto pamiętać o najważniejszych parametrach przy zakupie, a także dopasowywaniu właściwych, przeznaczonych do danego modelu części zamiennych – pomoże w tym renomowany serwis kserokopiarek.

Opracowanie:
Police, Grzybowa 3 f lok. 6
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz