Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki ogrodowej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki ogrodowej?

Wiele osób marzy o wspaniałym ogrodzie – zadbanym, zielonym, w którym można odpocząć  od codziennych zmartwień oraz obowiązków. Warto jednak zastanowić się jak ten cel osiągnąć. Podstawą wyposażenia, dzięki któremu jest to możliwe, są kosiarki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli charakteryzujących się różnymi parametrami. Jak wybrać odpowiedni model dopasowany do konkretnych wymagań?

Co warto przemyśleć przed wyborem kosiarki?

Wybór kosiarki to dość trudna decyzja. Prawie nigdy nie jest ona możliwa bez odpowiedniego przygotowania. Zakup przypadkowego modelu nie zawsze okazuje się idealnym rozwiązaniem – w szczególności, kiedy wybrany sprzęt nie spełnia swojego zadania ze względu na brak oczekiwanych funkcji. Zanim zdecydujesz się na konkretną kosiarkę, zadaj sobie kilka istotnych pytań. To dzięki nim Twój wybór będzie przemyślany. Co musisz wziąć pod uwagę?

 • Czy obszar, który wymaga koszenia jest mały, czy duży?
 • Czy trawnik wymaga częstego koszenia?
 • Z jakiego źródła energii będziesz korzystał podczas prac związanych z koszeniem?
 • Jaką kwotę zamierzasz przeznaczyć na zakup odpowiedniego urządzenia do pielęgnacji trawnika?

Odpowiedź na powyższe pytania pozwoli Ci już na wstępie zweryfikować, spośród jakich modeli będziesz wybierał sprzęt.

Kosiarka do ogrodu – jaki rodzaj napędu wybrać?

Wybierając kosiarkę do ogrodu, możesz spotkać się z trzema podstawowymi rodzajami, takimi jak:

 • kosiarka ręczna,
 • kosiarka elektryczna,
 • kosiarka spalinowa.

Większość firm takich jak Dobre Narzędzia. PHU Dariusz Śledź, zajmujących się sprzedażą sprzętu ogrodowego ma szeroką ofertę i proponuje wszystkie trzy rodzaje urządzeń.

Czym charakteryzują się poszczególne kosiarki ogrodowe?

 • Kosiarka ręczna jest jednym z najbardziej podstawowych oraz najtańszych rozwiązań. Z reguły ten rodzaj urządzenia wyposażony jest w noże listwowe, które zamontowane są w mechanizmach bębnowych. Samo użytkowanie jest jednak mało praktyczne – do jej napędzenia potrzebna jest bowiem siła własnych mięśni – to niestety bywa bardzo męczące, szczególnie w ciepłe letnie dni.
 • Najbardziej popularnym rozwiązaniem są kosiarki elektryczne – jak sama nazwa wskazuje napędzane energią elektryczną. Tutaj największym ogranicznikiem jest  długość przewodu, jakim dysponujesz. Konieczne jest także zachowanie szczególnej uwagi podczas koszenia. Przejechanie kosiarką po kablu może być bardzo niebezpieczne.
 • Ostatnią grupę kosiarek stanowią modele spalinowe oraz niezwykle popularne
  w ostatnich czasach kosiarki - traktorki. Ten rodzaj gwarantuje bardzo dużą moc. Większość urządzeń zaopatrzona jest w napęd, dzięki któremu podczas koszenia nie odczuwa się ciężaru sprzętu. Napędzane są za pomocą silnika spalinowego, który wymaga obecności benzyny bezołowiowej. To najwygodniejsze rozwiązanie
  w przypadku dużej przestrzeni do koszenia.

Dlaczego warto postawić na profesjonalny sprzęt?

Jak podkreśla właściciel firmy Dobre Narzędzia. PHU Dariusz Śledź: Wybór profesjonalnych kosiarek ogrodowych to gwarancja ich jakości na długie lata. Czasem lepiej zdecydować się na nieco droższy sprzęt, który będzie działał znacznie dłużej niż urządzenie tańsze, ale wątpliwej jakości.

Jeżeli więc zależy Ci na dużej wydajności urządzenia oraz efektywnej pracy, wybierz kosiarki
z wyższej półki cenowej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz