Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy przesuwnej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy przesuwnej?

O wyborze bramy należy pomyśleć już na etapie planowania wjazdu na posesję, by uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Swoją decyzję powinniśmy uzależnić od kilku czynników, między innymi wielkości działki, powierzchni wjazdowej i naszych preferencji. Kiedy otwarcie skrzydeł bramy utrudnia manewrowanie samochodem na podjeździe, najlepszym rozwiązaniem będzie automatyczna brama przesuwna. Oto wskazówki, jak dobrać bramę przesuwną do swoich potrzeb.  

Co warto wiedzieć o bramach przesuwnych?

Bramy wjazdowe przesuwne poruszają się wzdłuż ogrodzenia, dlatego są idealnym wyborem do działki z niewielkim podjazdem. Należy pamiętać, że z jednej strony działki ogrodzenie musi być na tyle długie, by skrzydło mogło swobodnie się schować. W przypadku niewielkiej posesji można zastosować model teleskopowy, w którym skrzydła nasuwają się na siebie podczas otwierania, dzięki czemu zajmują jeszcze mniej przestrzeni.

Pod względem zastosowanego mechanizmu wyróżniamy bramy przesuwne samonośne oraz szynowe. Te pierwsze poruszają się kilka centymetrów nad podjazdem. Zajmują nieco więcej miejsca, ponieważ w ich przypadku konieczne jest zamocowanie przeciwwagi, która stanowi 1/3 światła wjazdowego, dlatego nie sprawdzą się na bardzo wąskich działkach. Bramy przesuwne samonośne doskonale pracują w trudnych warunkach atmosferycznych, nie sprawiają kłopotu w trakcie bardzo ulewnego deszczu czy dużych opadów śniegu.

Bramy przesuwne szynowe poruszają się na rolkach po zainstalowanej w fundamencie podjazdu szynie. Nie wymagają montażu przeciwwagi i zajmują mniej miejsca. Wadą jest konieczność dbania o czystość szyny, gdyż wypełnione liśćmi lub innymi zanieczyszczeniami nie będą spełniać swojej funkcji.

Automatyka do bram przesuwnych

Coraz większą popularnością cieszą się bramy otwierane automatycznie, dzięki nim wjazd na posesję jest płynny i wygodny. Napęd dobierany jest na podstawie wagi i wielkości bramy wjazdowej. Aby obniżyć koszty inwestycji, warto zamówić bramę i napęd w zestawie. Takie rozwiązanie zapewnia producent automatycznych bram przesuwnych BoJeRo. Automatyzacja bramy znacznie podnosi komfort wjazdu i wyjazdu z posesji.

Warto wiedzieć, że napęd do bramy przesuwnej nie musi być nieestetyczny, zazwyczaj jest niewielką skrzynką mocowaną obok skrzydła bramy. Może być zainstalowany w słupku dopasowanym aranżacyjnie do reszty ogrodu.

Zalety automatycznej bramy przesuwnej

Brama wjazdowa z napędem automatycznym gwarantuje komfort użytkowania, zwłaszcza w chłodne i deszczowe dni, kiedy najbardziej docenia się otwieranie i zamykanie bramy bez wychodzenia z samochodu. Takie rozwiązanie jest nowoczesne, występuje w wielu wzorach i kolorach, co pozwala wybrać model pasujący do aranżacji całej posesji. Posiada również inteligentny system wykrywania przeszkód.

Opracowanie:
Świdnica, Skłodowskiej-Curie 11
tel. 74 853 89 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz