Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura projektowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura projektowego?

Biura projektowe oferują różnego rodzaju usługi, zarówna dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wybór odpowiedniego biura może mieć duży wypływ na dalszy rozwój realizacji projektu. Wyróżniamy biura projektowe, które zajmują się aranżacją wnętrz, projektowaniem architektury oraz innymi usługami projektowymi. Na co zwrócić uwagę aby, wybrać odpowiednie dla siebie biuro?

Sprawdź ofertę i portfolio

Przed rozpoczęciem współpracy, warto jest sprawdzić ofertę oraz zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami wykonanymi przez interesujące nas biuro. Niektóre biura specjalizują się w danej dziedzinie projektowania, tak więc sprawdzenie szczegółów oferty może na wstępie odrzucić niektóre z nich. Dobrym przykładem jest firma Hydro-Term, która specjalizuje się w projektowaniu instalacji kanalizacyjnych, wodociągowych oraz gazowych. Dodatkowo firma z Malborka projektuje drogi i wykonuje projekty architektoniczne. Wiedząc, że mamy do czynienia z biurem o takim zakresie usług od razu wiemy, że sprawdzi się ono w projektowaniu różnego rodzaju instalacji sanitarnych, ale nie specjalizuje się w aranżacji wnętrza.

Dodatkowo nic nie powie nam tyle o biurze, co ich dotychczasowe realizacje. Nie ukrywajmy, że np. w przypadku projektowania domu, wybór biura projektowego będzie miał bardzo duży wpływ na jego późniejszy wygląd. Zapoznając się z galerią realizacji będziemy mieli wgląd, na to czy dane biuro projektuje zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Warto zwrócić również uwagę na zakres usług oferowanych przez dane biuro. Kompleksowa obsługa danego projektu jest często tańsza i przede wszystkim wygodniejsza. Po raz kolejny dobrym przykładem jest Hydro-Term, które do każdego projektu instalacji dołącza profesjonalny kosztorys.

Poznaj opinie klientów

Warto jest też zapoznać się z opiniami klientów, którzy korzystali już z usług danego biura. Mimo że realizacje mogą się nam podobać, to w opiniach klienci zamieszczają jeszcze inne informacje, które powiedzą nam jak wyglądała współpraca. Warto wybierać biura, które swoje zlecenia realizują terminowo i zgodnie z umową.

Umów się na spotkanie

Podczas rozmowy z projektantem będziemy mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Warto dopytać o to, jakie technologie wykorzystuje firma, oraz jak wyglądać będzie współpraca. Często jeszcze po wykonaniu projektu potrzeba będzie pomoc lub zwykła rada, dlatego wiele firm oferuje również profesjonalne doradztwo. Podczas spotkania, możemy ustalić nie tylko szczegóły współpracy, ale również przedstawić swoje oczekiwania co do projektu. Warto od początku jasne i wyraźnie ustalić zasady współpracy, co pozwoli nam uniknąć później nerwów oraz ukrytych kosztów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz