Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu mebli kuchennych?

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu mebli kuchennych?

W ciągu dnia spędzamy w kuchni dużo czasu. Nawet jeśli jest go mniej, to zaglądamy do niej przynajmniej na chwilę – po mleko z lodówki, żeby przygotować śniadanie, umyć kubek, zaparzyć kawę lub po prostu wyrzucić niepotrzebne śmieci do kosza. Ważna w tym wszystkim jest również przyjemność z przebywania w kuchni, co zapewniają użytkowe i stylowe meble kuchenne. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę podczas ich projektowania.

Od czego zależy dobór mebli?

Meble kuchenne powinny być zaprojektowane pod konkretny wygląd kuchni. Najlepiej, gdy oba działania – projektowanie kuchni oraz mebli – odbywają się równocześnie. Wtedy jesteśmy pewni, że możemy zrealizować plan wymarzonej kuchni. Na początku należy zebrać informacje dotyczące powierzchni, rozmieszczenia mebli, wielkości sprzętów AGD, ilości miejsc do siedzenia oraz kolorów, które pojawią się w kuchni. Od tego zależy dobór mebli i odpowiednie ich ustawienie.

Projektowanie mebli kuchennych dotyczy również stylu, w jakim urządzamy całe pomieszczenie. Może ono być wykonane w stylu nowoczesnym lub klasycznym – wszystko zależy od inwencji użytkowników. Gdy nie ma pewności co do projektu kuchni, zawsze można zasięgnąć opinii eksperta, który pozwoli dostosować koncepcje zarówno do budżetu, jak i indywidualnych potrzeb.

Estetyka i funkcjonalność

Oprócz stylu, projekt odpowiednich mebli zależy także od materiału, z którego będą wykonane, oraz koloru. Obok tworzyw sztucznych oraz płyt wiórowych lub mdf do kuchni znakomicie nadaje się naturalne drewno. Warto w tym przypadku skontaktować się z odpowiednią firmą wykonującą meble na wymiar w oparciu o indywidualne potrzeby klientów – stwierdza właściciel rodzinnej firmy Stolarnia Przybylski, która zajmuje się m.in. produkcją drewnianych mebli do mieszkań, biur oraz lokali gastronomicznych.

Idealne meble kuchenne są zarówno ładne, jak i funkcjonalne. Ważny jest ich rozmiar, ustawienie oraz wykończenie. Szafki z wygodnymi uchwytami, szuflady ze specjalnymi mechanizmami uchylnymi, stół o odpowiedniej wysokości oraz krzesła z trwałymi obiciami. Wszystko w jednakowej stylizacji i podobnych kolorach. Wtedy będzie można powiedzieć, że realizacja kuchni marzeń została wykonana w 100%.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz