Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z usług cateringowych przy imprezach?

Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z usług cateringowych przy imprezach?

Przy różnych imprezach okolicznościowych takich, jak wesela, Komunia, jubileusze, czy też osiemnastki, studniówki oraz gale biznesowe i spotkania pokonferencyjne, korzystamy z usług firm cateringowych. Dzisiaj tego typu forma obsługi gastronomicznej, jest bardzo opłacalna, co można łatwo sprawdzić porównując ceny wyżywienia, narzucane przez restauracje oferujące wynajem sal imprezowych. Nie znaczy to jednak tego, że każda firma cateringowa jest godna naszej uwagi. Dowiedz się, jak podjąć współpracę z dobrym podmiotem.

Postaw na menu kuchni polskiej

Obecnie przy współpracy z firmami cateringowymi, najlepiej postawić na menu złożone głównie z potraw kuchni polskiej, staropolskiej, bądź tej w wersji fushion (łączenie smaków różnych regionów świata). Dlaczego najlepiej decydować się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim przyniesie to zadowolenie niemalże każdej zaproszonej osoby. Wybór dań indyjskich, śródziemnomorskich, czy też meksykańskich, może doprowadzić do tego, że część naszych gości nie będzie bawiła się dobrze. Lepiej zatem postawić na standardowe dania: żur, rolady wieprzowe, barszcz, rosół, pierogi ręcznej roboty, kotlety drobiowe zapiekane w serze i ziołami, jagnięcinę z żurawiną, czy innego rodzaju potrawy. Tu warto przejść do określenia, czy dana firma cateringowa, jest godna uwagi. Najlepsze z nich oferują bowiem tworzenie tych dań, które życzy sobie klient. Unikaj zatem firm, które opierają się tylko na szablonowym przygotowywaniu potraw z własnych „katalogów”. Pamiętaj bowiem o tym, że każda organizowania uroczystość biznesowa, czy rodzinna, nie może obejść się bez przepysznych dań, które zachwycą każdego! Zadbaj o to, aby na stołach pojawiły się również dania wegetariańskie.

Określ sposoby pracy firmy cateringowej

Przy współpracy z firmą cateringową, przy organizowaniu wesela, balu karnawałowego, studniówki, osiemnastki, rocznicy ślubnej, czy też gali biznesowej, ważne jest to, aby określić, w jakiś sposób działa dane przedsiębiorstwo gastronomiczne. Mowa przede wszystkim o logistyce transportowej – ta powinna zakładać taki sposób dostarczania dań, aby były one przede wszystkim świeże oraz ciepłe! Dobra firma cateringowa posiada specjalne garnki termiczne i różnego rodzaju pudełka, oraz pokrowce, które pozwalają na przewożenie jedzenia bez utraty ich temperatury. To właśnie z takimi podmiotami podejmuj współpracę.

Świeże i zdrowe produkty

Bardzo ważnym wyznacznikiem współpracy przy organizacji imprezy, powinno być również to, czy dana firma cateringowa wykorzystuje przy tworzeniu potraw świeże, proekologiczne i zdrowe produkty  – mięsa od sprawdzonych rzeźników, czy warzywa wprost od rolników. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, możemy być pewni, że stół podczas wesela, Komunii, czy studniówki, będzie uginał się od pysznych dań, o najwyższej restauracyjnej jakości! Taką oferuje między innymi firma Homely Dinner, która działa w miejscowości Siwiałka i w okolicach – powiat Starogard Gdański, województwo pomorskie.

Opracowanie:
Siwiałka, os. Letnisko 3
tel. 798 931 377
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz