Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę podczas budowy antresoli?

Na co zwrócić uwagę podczas budowy antresoli?

Rozwiązań na utworzenie dodatkowej przestrzeni w niewielkich pod względem powierzchni pomieszczeń jest wiele. Jedną z nich stanowi antresola. To obiekt o charakterze półpiętra. Jest mniejszy niż podłoga całego pokoju, w którym powstała konstrukcja. Co ważne nie można jej uznać za osobną kondygnację, ponieważ zazwyczaj nie jest osłonięta ścianami. Z tego względu należy zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenia w postaci balustrad oraz poręczy.

Umiejscowienie obiektu

Montaż antresoli najlepiej sprawdzi się w wysokich mieszkaniach. Jej budowa sprawia, że nie widać wszystkiego, co znajduje się na górze z poziomu pokoju, dlatego to dobre miejsce na urządzenie sypialni. Ponadto tego typu konstrukcja nadaje wnętrzu przytulny charakter oraz stanowi dodatkową przestrzeń na biblioteczkę lub pracownię biurową. Ze względu na aspekt użytkowy wysokość powinna wynosić co najmniej 2,2 m, a całe pomieszczenie, w którym będzie wydzielona nie mniej niż 4 m. Dodatkowo należy uwzględnić podczas jej planowania umiejscowienie okien lub drzwi. Podłoga antresoli nie może wypadać na ich wysokości, ponieważ wpłynie to na komfort ich otwierania bądź zamykania. Ponadto montaż musi odbyć się w oparciu o jedną ze ścian, jednak jeśli nie jest wystarczająco mocna, trzeba wykorzystać opcję podwieszenia do sufitu lub podpory w formie słupków. Antresola może być wykonana z drewna, choć zajmuje wtedy więcej miejsca ze względu na swoją masywność. Często też wykorzystuje się konstrukcje stalowe, ponieważ są trwałe oraz lekkie. Zaletą jest łatwość w dopasowaniu stylistyczne tego typu surowca do nowoczesnych aranżacji wnętrz.

Zabezpieczenie antresoli

W związku z tym, że jest to miejsce zlokalizowane na wysokości, krawędź musi być solidnie zabezpieczona w razie ewentualności upadku. W tym celu stosuje się balustrady. W zależności od wystroju wnętrza mogą one być drewniane, stalowe lub szklane. Niezależnie od materiału z pewnością należy zadbać o ich solidne przymocowanie oraz wysokość przynajmniej 1,1 m, która uniemożliwi zbyt duże wychylenie się. Wejście na górę będą z kolei umożliwiać schody. Ich wybór determinuje ilość miejsca w pomieszczeniu poniżej. Przy dużych przestrzeniach można postawić na ozdobne schody spiralne. W przeciwnym razie najbardziej odpowiednie rozwiązanie stanowi drabinka zabezpieczona odpowiednimi poręczami. To nie tylko zapobiega nieszczęśliwemu wypadkowi, ale także ułatwia wchodzenie na górę. Jeśli zdecydujemy się na stalowe wykończenia tych elementów, w montażu pomocna okaże się ekipa fachowców, chociażby z firmy handlowo-usługowej Pawła Cebulskiego, działającej na terenie Motkowic oraz okolic. Równie ważną kwestię stanowi montaż oświetlenia z możliwością jego włączania i wyłączania zarówno na dole, jak i na górze. Ponadto ze względu na to, że na górze zawsze zbiera się cieplejsze powietrze, koniecznie należy zadbać o sprawną wentylację. Ma to szczególne znaczenie w przypadku urządzenia w tym miejscu miejsca sypialnego.

Opracowanie:
Motkowice, Kasztanowa 15
tel. 721 161 292
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz