Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę kupując palety?

Na co zwrócić uwagę kupując palety?

Palety są obecnie niezastąpione w transportowaniu, przechowywaniu i przenoszeniu różnych produktów. Są chętnie wykorzystywane przez hurtownie, magazyny, firmy spedytorskie oraz kurierskie. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup palet drewnianych? Jakie są dopuszczalne uszkodzenia palet EPAL i EUR? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, znalazłeś się we właściwym miejscu.

Palety doskonale sprawdzają się podczas transportu produktów. Są solidne i trwałe, dzięki czemu bez trudu przewożą nawet ciężkie ładunki. Ponadto zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby można je było z łatwością podnosić przy pomocy wózków widłowych. Palety wykonane są zazwyczaj z drewna, a ich wymiary zostały ustandaryzowane i wynoszą 1000 mm x 12000 i 800 mm x 1200 mm.

Karta oceny palet EUR

Karta oceny palet podpowiada nam, jakie cechy charakterystyczne posiadają palety EUR
i jakie ich uszkodzenia są dopuszczalne. Dzięki niej dowiadujemy się między innymi,
że oryginalna paleta EUR ma oznaczenia na prawym i lewym wsporniku oraz że wilgotność nowych palet nie może przekraczać 22%. Ponadto karta oceny informuje nas, że szary kolor palety, wynikający z naturalnego procesu starzenia się drewna, nie wpływa negatywnie na jej właściwości oraz że dopuszcza się używanie palet, których deski są pęknięte, o ile krawędzie pęknięcia się nie rozchodzą. Gdzie szukać wysokiej jakości palet EUR oraz innych palet europodobnych i jednorazowych? W cieszącej się zaufaniem klientów firmie jak Edjan Jan Przetacki w Markach koło Warszawy.

Niedopuszczalne wady palet EUR

Na jakie wady należy zwrócić uwagę? Do użycia nie nadają się palety, które cechuje ogólny zły stan techniczny np. trwałe zabrudzenie, przekrzywione wsporniki względem desek, zagrzybienie, odłupania ukazujące więcej niż jeden gwóźdź, odłupanie wzdłużnic, brak frezów na górnych krawędziach desek dolnych lub brak ścięć narożników palety oraz nieprawidłowe oznakowanie na wspornikach. Palety z wadami niedopuszczalnymi powinny zostać naprawione (jeżeli istnieje taka możliwości) lub poddane utylizacji.

Palety są niezwykle potrzebne w wielu dziedzinach przemysłu. Wykorzystywane
w transporcie, magazynowaniu czy dystrybucji cieszą się ogromnym powodzeniem. Ostatnio palety często wykorzystywane są nawet do tworzenia bardzo modnych, industrialnych mebli. Jeżeli szukasz produktów solidnych i trwałych, koniecznie postaw na miejsce, które cieszy się zaufaniem klientów. Wysokiej jakości palety dobrego producenta posłużą Twojej firmie przez długi czas.

Opracowanie:
Marki, mjr. Billa 2
tel. 696 099 424
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz