Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę jeżdżąc taksówką?

Na co zwrócić uwagę jeżdżąc taksówką?

Niektóre osoby korzystają z usług taksówkarskich tylko w szczególnych sytuacjach, gdyż uważają je za pewnego rodzaju luksus. Z tego też względu powinny dowiedzieć się na co zwracać uwagę, by wybrać dobrego taksówkarza. Dowodów na jego rzetelność może być kilka. Warto odłożyć na bok uprzedzenia, bowiem okazuje się, że korzystanie z taksówki naprawdę jest bezpieczne. Zachowajmy jednak czujność. Jak możemy zapewnić sobie bezpieczną podróż taksówką?

Zamawianie taksówki

O ile jest to możliwe, warto unikać wsiadania do taksówek stojących na postoju. Najlepiej zamówić taksówkę w sposób telefoniczny, gdyż mamy wówczas pewność, że pod nasze drzwi przyjedzie kompetentna osoba z danej firmy taksówkarskiej. Wówczas mamy także nagraną rozmowę takiego zamówienia i w przypadku jakichkolwiek problemów z przejazdem łatwiej będzie zgłosić skargę i zidentyfikować danego kierowcę. Warto także podczas zamawiania taksówki zapytać rozmówcę o to, czy zostaniemy poinformowani o jej przyjeździe pod wskazany adres. Pozwoli to uniknąć niekomfortowej a jednocześnie stresującej i nerwowej sytuacji związanej ze zbyt długim czasem oczekiwania taksówkarza na swojego klienta.

Cennik i taksometr

Warto także wcześniej zapoznać się z cennikiem danej firmy taksówkarskiej i sposobem naliczania opłat, by na zakończenie kursu nie doszło do niepotrzebnego zdziwienia z naszej strony. Poza tym, trzeba wiedzieć, że w każdej taksówce cennik powinien być umieszczony w widocznych dla klientach miejscach: na zewnątrz - na tylnej szybie samochodu oraz wewnątrz - w dowolny widoczny dla pasażera sposób. Inaczej wygląda sprawa z taksometrem, gdyż nie musi on być widoczny dla przewożonej taksówką osoby, ale dla własnej korzyści należy korzystać z takich samochodów, w których bez problemu będziemy mogli go obserwować. Należy również zdawać sobie sprawę, że od momentu rozpoczęcia kursu, taksometr pracuje cały czas, nawet podczas postoju w korku. Wówczas jest naliczana opłata czasowa za przejazd.

W szybki sposób możemy także sprawdzić, czy mamy do czynienia z licencjonowanym taksówkarzem, zwracając uwagę na oznaczenie samochodu, który prowadzi. Każda taksówka bowiem powinna być oklejona według umownego wzoru: na przedniej szybie oraz drzwiach musi znajdować się numer licencji i identyfikator taksówkarza. Oczywiście po zakończeniu kursu kierowca jest zobligowany do wystawiania paragonu za wykonaną usługę. Właściciel firmy Taxi osobowe to rzetelny taksówkarz, który ma w tej branży ponad dwudziestoletnie doświadczenie i cieszy się dobrą opinią, dlatego warto skorzystać z jego usług taksówkarskich.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz