Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę, wybierając pościel dla juniora?

Na co zwracać uwagę, wybierając pościel dla juniora?

Dzieci szybko wyrastają ze swojej niemowlęcej pościeli, więc trzeba zastanowić się nad zakupem bardziej „dorosłego” zestawu do spania dla kilkuletniego już juniora. To dość trudny moment, bo trzeba nie tylko zadbać o komfort snu dziecka, ale także sprostać jego rosnącym potrzebom i dość upartej naturze. Jaka pościel będzie dobrym wyborem dla kilkulatka oraz starszych dzieci?

Jaka powinna być idealna pościel dla dziecka?

Komfort snu zapewnia jedynie uszyta z naturalnych tkanin i barwiona bezpiecznymi dla skóry barwnikami pościel. Powinniśmy zawsze o tym pamiętać, bo nie zawsze piękny wygląd i np. uwielbiane przez dzieci produkty licencyjne, które zdobią postaci z bajek, cechują się wysoką jakością i są przyjazne dla delikatnej skóry dziecka. Coraz częściej jakość pościeli dla dzieci, nijak się ma do jej wysokiej ceny, a takie niespodzianki, jak farbowanie podczas prania czy rozchodzące się szwy stają się dość powszechne. Z tego względu, zanim kupimy dziecku pościel, warto sprawdzić dostępne możliwości i postawić przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz komfort snu.

- Spokojny sen jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. Już od pierwszych dni jego życia musimy zapewnić mu bezpieczne warunki wypoczynku i zwracać uwagę na jakość kupowanej pościeli. Wraz z upływem lat nie jest wcale łatwiej, bo starsze dzieci także potrzebują bezpiecznej, naturalnej i umożliwiającej skórze oddychanie pościeli, która dodatkowo będzie pomagała wyciszyć się przed snem – wyjaśnia ekspert z firmy MimiNu.

Pościel dla juniora – ważne kryteria wyboru

Czym kierować się, wybierając pościel dla kilkulatka oraz starszych dzieci, a także młodzieży? Przede wszystkim pościel dla juniora musi być wykonana z naturalnych oraz przyjaznych skórze materiałów. Najlepiej wybierać produkty wykonane w 100 procentach z bawełny, bo są one nie tylko wyjątkowo miękkie w dotyku, ale także zapewniają komfort snu i zapobiegają przegrzaniu organizmu oraz poceniu się. Bawełna umożliwia także swobodną cyrkulację powietrza, więc gwarantuje spokojne przespanie nocy nawet w czasie letnich upałów.

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru pościeli dla dziecka? W przypadku starszych dzieci ważne są też wymiary pościeli. W tym przypadku możemy już spokojnie kupić produkty w standardowym rozmiarze, które będą pasowały do większych łóżek. Warto też zwrócić uwagę na wzór pościeli; choć o gustach się nie dyskutuje, a dzieci mają własne wyobrażenia idealnej pościeli, to lepiej wybierać stonowaną kolorystykę i delikatne wzory, które wyciszają zmysły przed zaśnięciem.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz