Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę wybierając meble do biura?

Na co zwracać uwagę wybierając meble do biura?

Urządzanie nowego biura to duże wyzwanie dla pracodawcy. Warto bowiem zdecydować się na przemyślany i dopasowany zestaw meblowy, który spełni oczekiwania i przysłuży się   naszym pracownikom. Jednak na rynku dostępna jest ogromna ilość różnorodnych mebli biurowych. Na co zatem warto zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru? Poniżej przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek. Sprawdźcie sami.

Komfort użytkowania

Podstawową kwestią, na jaką koniecznie musimy zwrócić uwagę, jest dopasowanie mebli do potrzeb naszych pracowników. Jeśli wykonują oni wielogodzinną pracę biurową, zapewnienie im komfortowego miejsca to nasz obowiązek. Zatem powinniśmy unikać wybierania najtańszych krzeseł obrotowych, lecz poszukać dobrze wyprofilowanych foteli, które sprawdzą się przy tego typu trybie pracy. Co więcej, należy zadbać również o to, aby wysokość biurka była dobrana do danej osoby, w dużej mierze bowiem może to rzutować na jej komfort. Jeśli mamy stały zespół, takie indywidualnie dobrane meble z pewnością będą wspaniałą formą nagrody. Możemy w ten sposób pokazać pracownikom, że doceniamy ich zaangażowanie. Przyjazne środowisko i wygodne miejsce przy biurku z pewnością przełożą się dodatkowo bezpośrednio na jakość pracy osób zatrudnionych w firmie. Godziny spędzone przed komputerem na niewygodnym krześle z pewnością nie motywują i nie pobudzają kreatywności. Dobrze jest zatem zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i cenę mebli biurowych, lecz przede wszystkim na ich wygodę.

Dobre rozmieszczenie i przestrzeń

Kolejną istotną sprawą jest rozmieszczenie sprzętu. Dlatego warto zadbać o to, aby zapewnić pracownikom odpowiednią przestrzeń do pracy. Unikajmy gromadzenia nadmiaru mebli w jednym miejscu, aby nie przytłoczyć za bardzo poszczególnych pomieszczeń oraz tym samym nie powodować dyskomfortu u osób tam pracujących. Stawiajmy za to na minimalizm z zachowaniem maksymalnej funkcjonalności. Jeśli brakuje nam doświadczenia lub pomysłu, zawsze możemy poprosić o pomoc specjalistów, którzy mogą profesjonalnie zająć się urządzaniem naszego biura. Przy projekcie koniecznie uwzględnijmy natomiast miejsce przeznaczone do relaksu z wygodną sofą i fotelem, aby każdy w razie potrzeby mógł odpocząć i zebrać myśli. Wielogodzinna praca przy biurku jest męcząca, a chwilowe oderwanie się od dotychczasowych zajęć może zdziałać cuda. Na uwagę zasługują również kabiny akustyczne oferowane przez firmę Bosto, które to zapewniają możliwość wyciszenia się i odpoczynku od tętniącej życiem przestrzeni biurowej.

Reasumując, przy urządzaniu biura należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dopasowanie mebli do potrzeb pracowników. Warto zatroszczyć się o dobrze wyprofilowane fotele i biurka na odpowiedniej wysokości oraz o strefę relaksu i ciszy, które pozwolą złapać oddech podczas intensywnego dnia pracy.

Opracowanie:
Częstochowa, Białostocka 40
tel. 34 360 12 66
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz