Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę wybierając hotel dla psów?

Na co zwracać uwagę wybierając hotel dla psów?

Oferta hoteli dla psów jest coraz większa. Również ich popularność rośnie z każdym rokiem. Czy jednak idzie to w parze z profesjonalną obsługą oraz odpowiednimi warunkami dla naszych pupili? Wybierając hotel dla psów należy wziąć pod uwagę czynniki, które będą miały bezpośredni wpływ na komfort zwierzęcia. Podpowiadamy jakie kryteria wyboru zastosować oraz jakich błędów należy się wystrzegać.

„Zapoznanie”

Hotel dla psów warto odwiedzić osobiście jeszcze przed skorzystaniem z jego usług. Właściciele renomowanych placówek wręcz na to nalegają. Dzięki temu można porównać stan faktyczny hotelu z informacjami zawartymi na stronie. Warto przyjrzeć się warunkom sanitarnym panującym w obiekcie. Dużo może powiedzieć nam także zachowanie samych zwierząt oraz zachowanie pracowników hotelu względem przebywających tam podopiecznych.

Podczas wstępnej wizyty w hotelu pies ma okazję poznać nowe środowisko, co zmniejszy uczucie stresu w momencie, kiedy zostanie w nim na dłużej.

Taka wizyta to doskonała okazja dla pracowników hotelu, aby zebrać swego rodzaju wywiad środowiskowy na temat naszego pupila. Poznanie charakteru, upodobań oraz problemów, jakie sprawia zwierzę ułatwia dobranie mu towarzyszy, z którymi będzie przebywał.

Kwalifikacje

Warto wcześniej odwiedzić hotel dla psów, ponieważ pozwala to także na sprawdzenie kwalifikacji, jakie posiadają jego pracownicy. Kluczowe jest w tym przypadku doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Idealnie jeżeli w hotelu pracuje także behawiorysta zwierząt oraz weterynarz. Należy także podpytać o metody stosowane przez pracowników podczas pracy z psem oraz reakcje na jego różne zachowania zwierząt.

Organizacja hotelu

Nie bez znaczenia jest także organizacja samego hotelu i jego zaplecze. Boksy z dużymi wybiegami sugerują, że zwierzęta mają tam rzadszy kontakt z pracownikami hotelu. W przypadku hotelu przy domu, w którym psy mają osobne boksy, na pewno ten kontakt będzie trochę częstszy. Chociażby w porze spacerów. Z kolei specyfiką małych, domowych hoteli jest fakt, że zwierzęta przebywają ze swoim opiekunem 24 godziny na dobę.

„Zawsze prosimy właścicieli psa o wypełnienie ankiety dotyczącej zwyczajowych godzin spacerów ich pupila, jego upodobań żywieniowych, ulubionych zabaw, czynności pielęgnacyjnych, poleceń, które są dla niego znane oraz sytuacji, w których może czuć się niepewnie. To pomaga nam w zapewnieniu mu komfortu i bezpieczeństwa.” – podkreśla behawiorysta zwierząt pracujący w hotelu dla psów UROKLIWY ZAKĄTEK. Ponadto obsługa powinna wymagać od właściciela książeczki zdrowia psa, karty aktualnych  szczepień oraz zabezpieczenia zwierzęcia preparatami odrobaczającymi, przeciw pchłom i kleszczom. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim „gościom” hotelu.

Wybór dobrego hotelu dla psów nie jest prostym zadaniem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zapewnić pupilowi najbardziej komfortowe warunki i poczucie bezpieczeństwa na czas naszego wyjazdu.

Opracowanie:
Szczepanowo, Barcińska 15
tel. 669 521 309
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz