Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę przy wyborze filtrów powietrza?

Na co zwracać uwagę przy wyborze filtrów powietrza?

Czyste powietrze w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Szczególnie ważna jest jakość powietrza jeżeli w domu są niemowlęta, małe dzieci czy osoby chore. W codziennej walce ze smogowym wrogiem mogą pomóc nam oczyszczacze powietrza. Ale czym kierować się przy ich wyborze? Na rynku znaleźć można wiele, różniących się od siebie filtrów. Jak wybrać ten, który będzie dla nas odpowiedni?

Wentylacja

Wentylacja jest cyrkulacją powietrza między pomieszczeniami a przestrzenią zewnętrzną. Polega na wymianie powietrza zanieczyszczonego lub gorącego na świeże i chłodne. Wentylacja jest niezbędna we wszystkich pomieszczeniach. Należy dbać o to, by była prawidłowa. Skutki niewłaściwej wentylacji mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie domowników. Mogą pojawić się bóle i zawroty głowy, zmęczenie a nawet alergie. Ponadto zła wentylacja może przyczynić się do pojawienia się wilgoci, która osadza się na ścianach, meblach i innych przedmiotach. By nie doszło do takich sytuacji należy regularnie czyścić kratki wentylacyjne, robić przegląd przewodów kominowych oraz pamiętać o częstym wietrzeniu mieszkania czy domu.

Rodzaje filtrów powietrza

Rodzajów filtrów jest bardzo dużo. By dobrać odpowiedni do naszych potrzeb warto zasięgnąć porady specjalisty i sam filtr kupić u sprawdzonego producenta bądź w dobrym sklepie. SM-Filter Sebastian Michalak z Kutna w swoim asortymencie posiada filtry wykonane z różnych materiałów. Zajmuje się produkcją filtrów powietrza do urządzeń wentylacyjnych oraz do urządzeń klimatyzacyjnych. Bez problemu można zlecić jej pracownikom ich montaż. Będziemy mieć gwarancje, że zostały poprawnie założone i będą działały bez zastrzeżeń.  Firma prowadzi produkcję i sprzedaż ram do filtrów kasetowych i kompaktowych.

Rodzaje filtrów mieszczą się w różnych grupach, w zależności od ich przeznaczenie. Ze względu na ich budowę wyróżnia się filtry taśmowe, obiegowe i filtry komorowe. Według metody oczyszczania powietrza dostępne są filtry włókninowe, filtry adsorpcyjne i elektrofiltry. Natomiast pod kątem filtracji zanieczyszczeń możemy wybrać produkty takie jak filtry zgrubne, dokładne, bardzo dokładne i zawiesinowe. Filtry węglowe, zawierające aktywny węgiel, sprawdzą się podczas pochłaniania wszelkiego rodzaju substancji z powietrza, a dodatkowe neutralizują zapachy. Są stosowane np. w wyciągach kuchennych.

Najważniejsze parametry

Przed zakupem urządzenia oczyszczającego zapoznaj się dokładnie z jego specyfikacją. Sprawdź czy posiada wszystkie funkcje, na których ci zależy. Sprawdź jego wydajność , technologię oczyszczania powietrza (filtr HEPA pochłaniający mikrocząsteczki, filtr wstępnego oczyszczania, filtr pochłaniający gazy i zapachy). Zwróć uwagę czy potrafi wyłapać sierść zwierząt i kurz, czy posiada nawilżacz powietrza – co jest niezwykle istotne podczas sezonu grzewczego, gdzie powietrze w pomieszczeniach jest bardzo suche.

Czyste powietrze jest dla naszego organizmu bardzo ważne. Nie tylko wpływa na nasze dobre samopoczucie, ale także na wygląd naszej skóry, kondycję oczu i na układ oddechowy.

Opracowanie:
Kutno, Grunwaldzka 3
tel. 515 192 078
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz