Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę podczas wyboru drona dla początkujących

Na co zwracać uwagę podczas wyboru drona dla początkujących

Drony to gadżety, które cieszą się popularnością zarówno wśród dzieci, jak i osób, które już dawno temu skończyły osiemnaście lat. Świetnie potrafią bawić się nimi osoby w każdym wieku. Zakup pierwszego drona warto dobrze przemyśleć – z jednej strony nie chcemy przepłacić, a z drugiej zależy nam przecież na tym, by nasza bezzałogowa maszyna latająca służyła nam jak najdłużej. Jak wybrać drona dla początkujących?

Jakie są dostępne rodzaje dronów?

Drony najczęściej dzielimy według tego, w jaki sposób mogą się poruszać, na co wpływ ma oczywiście ich konstrukcja. Służą przede wszystkim do latania, ale mogą też jeździć lub pływać. Najpopularniejszy podział dronów wygląda następująco:

  • Wielowirnikowcedrony inaczej nazywane też multikopterami to modele latające, które wyposażone są w kilka (cztery lub więcej) śmigieł.
  • Płatowce – bezzałogowe samoloty.
  • Drony jeżdżące – drony na kółkach, które wyposażone są dodatkowo w koła, mają zwykle zdolność wykonywania skoków.
  • Drony pływające – połączenie multikoptera i łodzi, które są ze sobą spięte – to konstrukcje hybrydowe, którymi możemy pływać, a po odpięciu dolnej części także latać.

Drony amatorskie i profesjonalne

Amatorzy, którzy chcą się przekonać, czy zabawa dronami rzeczywiście będzie sprawiała im frajdę i nie wydać na to zbyt dużej gotówki, mogą śmiało zaopatrzyć się w sprzęty, które kosztują nawet mniej niż 200 zł. Przykładem może być mikro kwadrokopter ze zintegrowanym oświetleniem LED, ładowarką USB i kompletem zapasowych śmigieł – mówi nam przedstawiciel sklepu Scorpio-Polska z Hażlacha. Dronem możemy się wnosić, obracać i wykonywać przewroty. Przy dobrych okazjach za podobną cenę możemy już kupić kwadratokopter z kamerą, którą możemy nagrywać wideo i robić zdjęcia. Dron wyposażony jest oczywiście w kartę pamięci, na której zapisują się stworzone przez nas ujęcia. Ceny dronów dla osób zaawansowanych, nazywane inaczej dronami zawodniczymi, to już wydatek większy niż 1000 zł. Dronami tego typu sterujemy za pomocą bardziej zaawansowanych systemów kontroli lotu i są skonstruowane w taki sposób, by tłumić drgania kamery.

Jakiego drona wybrać?

Wybór drona zależy przede wszystkim od budżetu, jakim dysponujemy i chcemy przeznaczyć na naszą nową zabawkę. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, kupmy drona sprawdzonego producenta, który oferuje części zamienne do drona. Jak wiadomo, nic nie jest niezniszczalne i z czasem będziemy potrzebować zamiennych elementów, takich jak śmigła, osłonki do śmigieł, tzw. podwozia, silniczków, czy dodatkowego akumulatora. Wybór drona, do którego bez problemu kupimy części zamienne, jest zdecydowanie bardziej opłacalny – w końcu lepiej wydać trochę pieniędzy na nowe elementy niż po pewnym czasie wyrzucić zabawkę, prawda?

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz