Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę kupując sprzęt AGD?

Na co zwracać uwagę kupując sprzęt AGD?

Sprzętu AGD nie kupuje się na co dzień i nie należy on do tanich nabytków. Dlatego też jego wyborowi, a w konsekwencji i zakupowi warto poświęcić trochę więcej czasu i uwagi, niż to robimy przy zwykłych codziennych sprawunkach. Pamiętajmy, że lodówka czy zmywarka to nie śliwka, którą możemy wyrzucić, jeśli okaże się niesmaczna. Jest to sprzęt, który ma nam służyć przez długie lata.

Sprzęt AGD, czyli co  dokładnie?

Klasyfikując artykuły gospodarstwa domowego, możemy je podzielić na dwie podstawowe grupy: duże AGD i małe AGD. Do tej pierwszej zaliczymy lodówki, zamrażarki, zmywarki, pralki, pralko-suszarki, wirówki, witryny, szafy chłodnicze i kuchenki mikrofalowe. Natomiast do małego AGD zaliczylibyśmy takie sprzęty jak: ekspresy ciśnieniowe, odkurzacze, parownice i mopy parowe, żelazka, maszyny do szycia, roboty kuchenne, blendery, czajniki elektryczne, opiekacze i tak dalej. Oczywiście jest to podział czysto umowny, bez większego znaczenia praktycznego, niemniej pomoże on nam nieco uporządkować dyskusję o sprzęcie AGD. Możemy założyć, że ogólnie sprzęt z pierwszej grupy będzie znacznie droższy od przedmiotów z grupy małego AGD. Będzie on też miał znacznie większe gabaryty.

Uwagi ogólne o wybieraniu sprzętu AGD

Już na podstawie poprzedniego akapitu należy wnioskować, że najtroskliwiej powinniśmy dokonywać wyboru dużego sprzętu AGD. Po pierwsze dlatego, że jest on znacznej wartości i kupienie nietrafionego przedmiotu może nas narazić na spore straty finansowe. Po wtóre taki sprzęt musi znaleźć swoje miejsce i może się zdarzyć tak, że niedokładnie dobrane jego rozmiary mogą z niego uczynić zwykłego zawalidrogę, który będzie tylko przeszkadzał nam w domu czy w jakimś lokalu. Nieco mniej problemów będziemy mieli z małym sprzętem AGD, ale i tutaj, choć zdecydowanie mniejsze, jego wymiary mają także swoje znaczenie. Jeśli nie chcemy, aby sprzęt ten zajmował nam całe blaty w kuchni lub też walał się gdzieś po zakamarkach mieszkania, starajmy się tak go dobierać, aby mieścił się on swobodnie w naszych szafkach i szafach – mówi nam przedstawiciel specjalisty w branży, firmy Twój Sklep-Neopunkt ze Stęszewa.

Na co zwracać należy szczególną uwagę przy wyborze sprzętu AGD

Jeśli już dokładnie wiemy, jakie ma mieć rozmiary nasz sprzęt i gdzie go ulokujemy, to co jeszcze powinno nas interesować przy jego wyborze? Przede wszystkim powinna to być długość okresu gwarancyjnego. Nie kupujmy sprzętu z jednoroczną gwarancją, albowiem dzisiaj większość producentów oferuje co najmniej 2-letnią rękojmię na swój sprzęt. Powinny nas interesować również takie parametry jak zużycie energii, zużycie wody czy zużycie środków piorących lub myjących. Upewnijmy się, czy należycie jest rozbudowana sieć serwisowa danego producenta i czy nie będzie w przyszłości problemów z ewentualnymi naprawami. Dla dużego sprzętu AGD ważną sprawą jest też jego design. Pamiętajmy, że taki przedmiot będzie stał u nas przez długie lata i warto, żeby nie raził naszego poczucia estetyki. 

Oceń artykuł (4)
3.8
Komentarze
Dodaj komentarz