Artykuł sponsorowany

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na implanty zębowe?

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na implanty zębowe?

Praktycznie rzecz biorąc praktycznie każdy choć raz miał w życiu jakiś problem z zębami. Oczywiście to normalne w przypadku starszych osób, aczkolwiek coraz więcej ten problem spotyka się u dzieci i młodzieży. Wiele z nich ma braki w uzębieniu, które mają wiele przyczyn - nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czy nieprawidłowy sposób odżywiania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na implanty zębowe? Sprawdziliśmy.

Kwestie zdrowotne

Brak jakiegokolwiek zęba lub większej ilości to nie tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna. Wiele osób ignoruje braki w uzębieniu (zwłaszcza mowa tu o tych tylnych zębach, które są niewidoczne). Nie do końca każdy sobie zdaje sprawę z tego, że takie zaniechanie sprawia później wiele problemów takich jak kłopoty z trawieniem i przeżywaniem, czy powstawanie nieestetycznych zmarszczek - to właśnie niektóre ze skutków spowodowanych brakami w uzębieniu. - mówi ekspertka Klaudia Stasiak z Klau-Dent.

Nowoczesne rozwiązania stomatologiczne

Brak uzębienia to już nie problem. Wystarczy udać się do stomatologa, który oferuje implanty stomatologiczne. Dzięki nim możliwe jest dokładne odtworzenie stanu uzębienia. W polskim społeczeństwie to dość częsty problem, lecz teraz możemy się go pozbyć bardzo szybko, nawet podczas jednej wizyty u specjalisty.

Implant - co to?

Implant to część, która zastępuje korzeń zęba. To właśnie na niej zostaje osadzona korona funkcjonująca jak utracony ząb. Wiele osób obawia się tego zabiegu, gdyż wszczepienie implantu w kość brzmi bardzo boleśnie, lecz niepotrzebne! Tego typu zabiegi są wykonywane w znieczulenie miejscowym, dzięki czemu nie odczuwamy żadnego bólu, czy chociażby dyskomfortu.

Jakie implanty zębowe najlepiej wybrać?

Istnieje kilka rodzajów implantów. Każdy z nich jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta,  jest to zależne od warunków anatomicznych pacjenta. Podczas wyboru odpowiedniego implantu, stomaolog kieruje się obrazem uzyskanym podczas tomografii komputerowej.

Krótkie implanty, posiadające rozbudowaną strukturę boczną, stosują w przypadku osób z częściowym zanikiem kości, natomiast wąskie implanty, gdy u pacjenta są ciasne przestrzenie między zębami. Dla osób z większymi wadami zgryzu również jest rozwiązanie, są nim implanty ortodontyczne. Natomiast osobom z tzw. grupy podwyższonego ryzyka, a więc chorym na cukrzycę czy osteoporozę, proponuje się implanty niewymagające długiego czasu oczekiwania.

Podsumowując, jak widzimy, implanty zębowe to dobra opcja dla osób, które mają braki w uzębieniu. Należy pamiętać o tym, że istnieje kilka rodzajów implantów, a jego wybór jest zależny od wielu kwestii. Brak jakiegokolwiek zęba może bardzo negatywnie wpływać na nasz organizm (nawet zaniki pamięci!), dlatego warto pomyśleć o implantach. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz