Materiał Partnera

Myślisz o wakacjach? Może warto wybrać się do Bułgarii?

Myślisz o wakacjach? Może warto wybrać się do Bułgarii?

Bułgaria fascynuje oryginalną kulturą i urokami natury – przede wszystkim malowniczymi wybrzeżami. To właśnie tutaj możesz przeżyć niezapomniane wakacje. Czarnomorskie wybrzeże Bułgarii gwarantuje wyśmienite warunki do wypoczynku oraz uprawiania sportów wodnych. W Bułgarii znajdziesz wspaniałe zabytki, słynne kurorty i smakowitą kuchnię. Podróż samolotem do Bułgarii nie jest długa, trwa średnio 2 godziny.

Polacy lubią Bułgarię

Bułgaria to częsty cel podróży wakacyjnych Polaków, już w czasach PRL-u jeździły tam całe rodziny. Dziś, dzięki nowym inwestycjom i nieustannemu rozwojowi, bułgarskie kurorty są jeszcze bardziej kuszące niż kiedyś. Bułgaria zajmuje wschodnią część Półwyspu Bałkańskiego nad Morzem Czarnym, od zachodu graniczy z Serbią i Macedonią, od północy z Rumunią, zaś od południa z Grecją i Turcją.

Nad szerokimi, piaszczystymi plażami Morza Czarnego panuje łagodny klimat. Ciepłe morze, lekka nadmorska bryza i słońce to wszystko, czego tu trzeba do szczęścia. Wybrzeże ciągnie się na długość 378 kilometrów i znajduje się tu wiele znanych kurortów. Najbardziej znane z nich to:

  • Albena – znajduje się w ekologicznie czystym regionie, nieopodal rozciąga się tu rezerwat przyrody; ma przepiękną, długą i piaszczystą plażę oraz łagodne zejście do wody. Miłośnicy rozrywek znajdą tu liczne dyskoteki, lokale i kasyna, jest dużo atrakcji także dla dzieci.
  • Złote Piaski – najsłynniejszy bułgarski kurort, tu jest zawsze najwięcej rozrywki. Znajdziesz tu wiele hoteli o wysokim standardzie i zapleczach sportowo-rekreacyjnych, całe noce można bawić się w dyskotekach, pubach i klubach.
  • Święty Konstantyn i Elena - to najstarszy bułgarski kurort, wiele tu zieleni i panuje tu specyficzny mikroklimat, występuje obfitość źródeł mineralnych. Znakomicie będą się tu czuli ludzie szukający spokoju i relaksu, znajdą to na ustronnych plażach i w nadmorskich zatoczkach.
  • Słoneczny Brzeg – zdecydowanie największy bułgarski kurort, ma bazę hotelową składającą się z ponad 300 obiektów. Bardzo podoba się ludziom, ma plaże osłonięte wydmami i łagodne zejścia do morza, to także idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.
  • Nessebar – nazywana jest Perłą Bułgarii, to prześliczne starożytne miasteczko, które wpisane zostało na światową Listę UNESCO, koniecznie trzeba zobaczyć te wąskie uliczki i ciekawe cerkwie!

Pol-Orbi-Tour. Biuro Podróży I. Sierpniak to miejsce, gdzie zostanie wybrana dla Ciebie najlepsza oferta wakacji w kraju i za granicą. Firma ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży turystycznej i prowadzi sprzedaż imprez tylko sprawdzonych organizatorów turystyki. Zapraszamy!

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz