Materiał Partnera

Myjki wysokociśnieniowe - rodzaje i zastosowanie

Myjki wysokociśnieniowe - rodzaje i zastosowanie

Mycie samochodu, czy elewację domu bardzo ułatwiają myjki ciśnieniowe. Nie mają tak potężnego ciśnienia wody jak te używane do czyszczenia hydrodynamicznego, więc nie uszkodzą lakieru i delikatniejszych powierzchni, jednak są na tyle wydajne, że oszczędzają czas i środki czyszczące. Występują w kilku rodzajach, zależnie od zastosowania.

Rodzaje zastosowań

Myjki ciśnieniowe możemy podzielić przede wszystkim ze względów na zastosowanie: amatorskie lub profesjonalne.

Mogą się przydać w domu i ogrodzie, w każdej firmie, do utrzymania w czystości firmowych i prywatnych samochodów, do czyszczenia instalacji sanitarnych, zbiorników roboczych i wielu innych miejsc, gdzie nie pomoże spłukanie wiadrem czy wężem ogrodowym.

Urządzenia wysokociśnieniowe można też podzielić na rodzaje pod względem zasilania, na elektryczne, hybrydowe i spalinowe.

Najbardziej popularne są elektryczne myjki ciśnieniowe. Producenci oferują szeroki wachlarz modeli, od małych, prostych, tanich, po wyposażone w zbiorniki na środki myjące i wymienne końcówki. Urządzenia ciśnieniowe z napędem elektrycznym różnią się też rodzajem pompy, w jaką zostały wyposażone. Najczęściej zasilane są prądem zmiennym z sieci 230 V, można je więc podłączyć do zwykłego, domowego kontaktu.

Myjki hybrydowe to urządzenia będące kompromisem pomiędzy zastosowaniem amatorskim a profesjonalnym. Mogą być zasilane prądem zmiennym 230 V lub prądem stałym z akumulatora. Mogą działać wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Są mobilne, ale zwykle cechują się sporą wagą.

Myjki z silnikiem spalinowym są drogie i ciężkie, nie sprawdzają się w pracach ogrodowo - domowych. Paliwem może być benzyna lub olej napędowy. Używa ich się raczej przy hydroblastingu. Posiadają  bardzo wysokie ciśnienie. Dla porównania, do mycia samochodu wystarczy około 100 barów a do hydroblastingu używa się 3000 barów.

Podział myjek na tym się nie kończy, można je bowiem podzielić również na:

  • zimnowodne, korzystające z wody pobieranej bezpośrednio z instalacji,

  •  gorącowodne, z podgrzewaczem wody o zakresie grzania od 30°C do 140°C; w amatorskich, domowych urządzeniach temperatura wody wynosi średnio od 40°C do 60°C.

Dzieli się również myjki pod względem wydajności mierzonej w litrach, jak i mocy napędu. Także gabaryty myjki są różnych rodzajów: małe, średnie i duże.

Zastosowanie myjek wysokociśnieniowych

Myjki wysokociśnieniowe używa się najczęściej do mycia:

  • elewacji, cokołów, ozdób np. z cegły klinkierowej, płytek, kamienia. Ścian, ścianek, murków wykonanych z kamienia, schodów, poręczy, ale raczej nie drewnianych.

  • samochodów, poszczególnych ich elementów, np. nadwozie, podwozie lub felgi, motocykli, skuterów, rowerów, przyczep kempingowych,

  • basenów i ich otoczenia, najczęściej z kafelków, kamienia,

  • narzędzi ogrodowych,

  • mebli ogrodowych,

i wiele innych trudnych do umycia powierzchni.

Opracowanie:
Biała Podlaska, Sidorska 102
tel. 83 342 55 51
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz