Materiał Partnera

Mrożonki bezpieczne w podróży – transport międzynarodowy

Mrożonki bezpieczne w podróży – transport międzynarodowy

Import i eksport to pojęcia nieodłącznie związane z transportem. Codziennie między granicami naszego kraju ciężarówki i samochody dostawcze przewożą tony różnych produktów. Bardzo ważne jest więc dobranie odpowiedniej firmy transportowej, która poradzi sobie z każdym zleceniem. Co jednak z przewozem np. mrożonek? Czy można zapewnić im odpowiednią temperaturę nawet na okres dalekiej podróży?

Przede wszystkim bezpiecznie

Każdy producent, który korzysta z usług transportu międzynarodowego, wymaga od firmy odpowiedniego podejścia. Rzetelność i sumienność nie są jedynymi cechami charakteryzującymi dobrego wykonawcę. Musi on posiadać flotę pojazdów spełniających potrzeby przewożonych towarów. Nie zawsze są to dobrze zabezpieczone paczki z materiałami, które nie są podatne na wstrząsy i zniszczenia. Często produkty należy traktować z bardzo dużą ostrożnością – czeka je bowiem długa podróż. Przede wszystkim nie można przekroczyć dopuszczalnej masy ładunku. Wartość ta jest określana dla każdego pojazdu i jest czynnikiem niezwykle istotnym. Przeładowanie samochodu dostawczego to niebezpieczeństwo – problemy z przyczepnością i sterownością, które w konsekwencji mogą doprowadzić do wypadku. Jego konsekwencje to przede wszystkim zagrożenie zdrowia lub życia kierowcy, ale i uszkodzenie towaru oraz pojazdu. Dwóch ostatnich uniknąć pozwala zabezpieczenie specjalnymi pasami. Dzięki nim ładunek nie będzie się przemieszczał podczas jazdy. Gwarancją udanego przewozu towarów z kraju do kraju jest zatem zachowanie bezpieczeństwa i odpowiednie wyposażenie pojazdów dostawczych. Warunki te spełnia firma transportowa Wolftrans Sp z o.o.

Mrożonki w długiej podróży

Można śmiało stwierdzić, że zamrożone produkty żywnościowe to towar specjalny. Jego przewóz nie jest prosty – radzą sobie z tym jedynie pojazdy przeznaczone właśnie do tego celu. Są one wyposażone w chłodnie, czyli pomieszczenia, w których utrzymuje się niska temperatura. Występują one jako zabudowa do aut dostawczych lub kontener dołączany do ciężarówki. W chłodni musi utrzymywać się niska temperatura – wymaga tego produkt, który utrzymuje świeżość jedynie w takich warunkach. Przewóz mrożonek – szczególnie ten międzynarodowy – to narażenie zamrożonej żywności na długi pobyt poza stacjonarnymi chłodniami. Niezwykle istotne jest zatem, by pojazd dostawczy był odpowiednio wyposażony. Wydajny agregat, który pozwoli na utrzymanie temperatury, specjalna, wzmocniona i szczelna zabudowa – to elementy, które są kluczowe w mobilnej chłodni. Warto więc dokładnie zapoznać się ze specyfikacją auta, które ma przewieźć nasz towar. Ładunek wymagający specjalnego traktowania – a niewątpliwie są nim mrożonki – musi być przetransportowany w odpowiedni sposób.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz