Artykuł sponsorowany

Możliwości użytkowe lasera frakcyjnego

Możliwości użytkowe lasera frakcyjnego

Okazuje się, że nauka, nowinki techniczne i uroda mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Jako przykład wystarczy podać chociażby laser frakcyjny. To innowacyjne urządzenie zrewolucjonizowało współczesną kosmetologię. Daje ono szansę na szybką i widoczną poprawę wyglądu skóry. Do czego stosowany jest laser frakcyjny? Jakie zabiegi wykonuje się przy jego pomocy?

Na czym polega działanie lasera frakcyjnego?

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego jest polecany wszystkim osobom, które chcą zlikwidować lub zminimalizować widoczność blizn, rozstępów oraz innych mankamentów skóry. Poleca się go w przypadku blizn powstałych w wyniku oparzeń czy będących pozostałością po trądziku. Można dzięki niemu uporać się z problemem nieestetycznych przebarwień oraz ze zmarszczkami na twarzy i dłoniach.

Działanie lasera frakcyjnego opiera się na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy. Skóra, w której znajdują się fotoakceptory, pochłania emitowane przez niego fale. Dzięki temu podwyższa się temperatura wody w tkankach. Jest ona na tyle wysoka, że skóra ulega mikrouszkodzeniom, na skutek czego jest pobudzana do regeneracji i odbudowy.

Osoby, które zdecydowały się na zabieg laserem frakcyjnym, podkreślają jego ogromną skuteczność. Mimo że na efekt trzeba trochę poczekać, to zmiana na lepsze jest zawsze bardzo wyraźna – nawet w przypadku zaawansowanych zmarszczek i dużych rozstępów” – mówi specjalistka z Kliniki Urody Maestria.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg laserem frakcyjny trwa około godziny. Fragment skóry, na który oddziaływać będzie wiązka światła, musi zostać wcześniej dokładnie oczyszczony. Następnie do skóry jest zbliżany laser – jego zadaniem jest „uszkadzanie” tkanek. Po zabiegu na skórę nakładane są specjalne preparaty chłodzące i łagodzące podrażnienia, które przynoszą ulgę. Wykorzystanie lasera frakcyjnego do likwidacji zmarszczek czy blizn jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Jednak sam zabieg wiąże się z pewnym dyskomfortem. Ponadto skóra pozostaje przez pewien czas zaczerwieniona, opuchnięta oraz przekrwiona

W zależności od głębokości rozstępów i rodzaju mankamentów, które mają zostać usunięte, wykonuje się odpowiednią liczbę takich zabiegów. Ich ostateczny efekt widać kilkanaście tygodni później. Skóra staje się jędrniejsza, gładsza i poprawia się jej gęstość. Oprócz tego zmarszczki stają znacznie płytsze. Również koloryt skóry jest zdecydowanie bardziej wyrównany. Dlatego też osoby, które przeszły taki zabieg podkreślają, że początkowy dyskomfort wart jest jego rezultatów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz