Materiał Partnera

Motocyklem po Ameryce Południowej. Najlepsze miejsca do odwiedzenia

Motocyklem po Ameryce Południowej. Najlepsze miejsca do odwiedzenia

Przygoda, adrenalina i wspomnienia na całe życie – z tym wiąże się wyprawa motocyklowa do Ameryki Południowej. Choć niektórym realizacja takiego przedsięwzięcia wydaje się niemożliwa, przy odrobinie chęci i zapału można szybko znaleźć się na szlakach po drugiej stronie Atlantyku. Jakie rejony warto odwiedzić podczas tej dalekiej podróży? Które są szczególnie interesujące?

Trasa przez Andy

Trasa przez Andy jest bardzo wymagającym szlakiem, ale dostarczającym wielu wrażeń. Właściciele dwóch kółek nie będą zawiedzeni liczbą atrakcji, które spotkają na swojej drodze.

Podczas podróży motocyklowej andyjskimi traktami można natknąć się na prawdziwe cuda przyrody. To tam znajduje się najsuchsza pustynia świata oraz przełęcze, które zapierają dech w piersiach. To pasmo górskie słynie również z tego, że znajduje się tam spora liczba stożków wulkanicznych – nic nie stoi na przeszkodzie, aby podziwiać je w czasie jazdy motocyklem

Andy rozciągają się w kilku strefach klimatycznych, dlatego ich fauna i flora są niezwykle różnorodne. Można zobaczyć tam flamingi, alpaki czy zatrzymać się przy nastrojowych lagunach. Oprócz tego podróż taka to okazja do skosztowania argentyńskiej wołowiny i znanego na całym świecie tamtejszego wina.

Mimo że teren Andów był wielokrotnie nawiedzany przez trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów, nadal można odwiedzać tam miasta duchów, poznawać historię tego regionu oraz szalenie bogaty, lokalny koloryt” – mówi specjalista z firmy Motobirds.

Jakie kraje w Ameryce Południowej warto odwiedzić na dwóch kółkach?

Andy są wyjątkowym miejsce mapie Ameryki Południowej, ale mnóstwo atrakcji czeka na turystów na motocyklach również w głębi lądu.

Dużym zaskoczeniem może być Kolumbia – pogoda ducha, serdeczność i uprzejmość mieszkańców tego kraju urzekną każdego. Ponadto nie można przejść obojętnie obok lodowców, walorów lokalnej kuchni oraz pysznej, aromatyczne kawy.

Peru to kolejny obowiązkowy punkt na mapie podczas motocyklowej wyprawy do Ameryki Południowej. To właśnie tam znajduje się słynne Machu Picchu oraz najwyżej położone jezioro na świecie – Titicaca. Motocyklista będzie mógł także przyjrzeć się płaskowyżowi Nazca, który od lat budzi kontrowersje z uwagi na nietypowe wzory, zdaniem niektórych stworzone przez kosmitów.

Motocyklem warto też dotrzeć do Patagonii. Region ten znajduje się na terytorium Chile i Argentyny, ponadto jest najbardziej wysuniętym na południe rejonem kontynentu. Oszałamiająca przyroda, Ziemia Ognista, wulkany oraz lodowce są spełnieniem marzeń o podróży na koniec świata. Cuda natury są tam okraszone przez specjały kulinarne, które przypadną do gustu największym smakoszom.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz